مهمترین خبرها

 • خلاءهای قانون حمایت از معلولان برای پوشش خدمات بیمه‌ای
  رئیس هیات مدیره صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت ضمن تشریح خلاءهای ماده ۶ و ۷ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در زمینه پوشش بیمه‌ای معلولان، گفت: در حال حاضر مشکلی که در کشور وجود دارد این است که نظام بیمه‌ای کشور خدمات توانبخشی مورد نیاز افراد دارای معلولیت را پوشش نمی‌دهد؛ بیمه‌ها ساز و کار و ادبیات خاص خودشان را دارند، لذا در درجه اول نیاز به سیاست جامعی با تفکر و نگاه جدید در حوزه بیمه داریم که علاوه بر درک درست از شرایط معلولان و سالمندان، بستر را برای پوشش آنها فراهم کنند و در مقابل باید به نیازهای موسسات بیمه‌گر نیز توجه شود.
 • نابینایان نمی‌توانند ببینند، اما ما نیز آنها را نمی‌بینیم
  ندیدن و ندیدن...
  دیده نشدن مهمترین دغدغه افراد نابیناست. توانمندی‌های افراد دارای معلولیت بر هیچکس پوشیده نیست. نحوه تعامل صحیح با افراد دارای معلولیت، نگاهی فارغ از ترحم و توجه به توانمندی‌های آنان و فراهم کردن شرایط حضور موثر آنها در جامعه از سوی مردم و دولت موضوع بسیار مهمی است که متاسفانه مغفول مانده است.
 • حمایت از زنان سرپرست خانوار و معلولان اولویت طرح های توانمندسازی است
  دبیر ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار کشور:
  دبیر ستاد توانمندسازی محلات کم‌برخوردار کشور گفت: در مرحله نخست طرح توانمندسازی محلات کم برخوردار، حمایت از زنان سرپرست خانوار و معلولان و در مرحله بعد توانمندسازی گروه های هدف انجام می شود.
 • شناسایی ۵۸۸ کودک کار و خیابانی در لرستان
  مدیرکل بهزیستی لرستان با مهر مطرح کرد؛
  مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به شناسایی ۵۸۸ کودک کار و خیابانی در این استان، اقدامات صورت گرفته در رابطه با تامین مسکن و ایجاد اشتغال برای معلولان را تشریح کرد.
 • آغاز به کار جشنواره ورزشی مجازی اعضای جامعه هدف بهزیستی
  مدیر امور پشتیبانی سازمان بهزیستی کشور آغاز به کار دومین جشنواره ورزشی مجازی اعضای جامعه هدف بهزیستی خبر داد و گفت: این جشنواره برای جامعه هدف از جمله افراد دارای معلولیت، فرزندان مراکز شبه خانواده و معتادان بهبود یافته برگزار می‌شود.
 • پاسخگویی به ۹۸ درصد پیام‌های ارسالی سامانه ملی دیده‌بان در مرداد ۱۴۰۰
  مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ۲ هزار و ۹۲ مورد پیام ارسالی به سامانه ملی دیده‌بان در مرداد۱۴۰۰، گفت: از تمامی پیام‌های ثبت‌شده ۹۸ درصد پاسخ داده شده و بیشترین پیام‌ها به ترتیب از استان‌های تهران، خراسان شمالی، خوزستان، کرمانشاه و قزوین ثبت شده است.
 • توانخواه موفق خدابنده ای رتبه دوم کنکور ارشد شد
  رئیس اداره بهزیستی شهرستان خدابنده:
  رئیس اداره بهزیستی شهرستان خدابنده گفت: مهدی سهندی از دانشجویان تحت پوشش بهزیستی این شهرستان با شکست محدودیتهای جسمی، رتبه دوم کنکور مقطع کارشناسی ارشد در رشته زبان آلمانی را به خود اختصاص داد.
 • از اقدامات برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه در زمان کرونا تا تفاهم نامه با سازمان شهرداریها
  حدود یک ماه از انعقاد تفاهمناهمه میان سازمان بهزیستی و سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور می گذرد، تفاهم نامه ای که با هدف فراگیرسازی مشارکت افراد دارای معلولیت در تمام برنامه های توسعه ای بویژه در زمینه های سلامت، آموزش، امرار معاش، اجتماعی و بمنظور توانمندسازی افراد دارای معلولیت ایجاد شده است.
 • تفاهم‌نامه بیمه سلامت و بهزیستی در خصوص حمایت از حقوق معلولان
  معاون دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، با اشاره به اجرای ابلاغیه شماره ۶۰۴۳۹۵ مورخ 12 بهمن 99 سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اختصاص مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان از محل مصارف هدفمندی با هدف خرید خدمات توانبخشی برای معلولین تحت پوشش سازمان بهزیستی، مفاد تفاهم نامه میان سازمان متبوع خود و بهزیستی در خصوص حمایت از حقوق معلولان را تشریح کرد.
 • بررسی چالش‌های بیمه‌ای قانون حمایت از معلولان
  در نشست کمیته بهزیستی و توانبخشی کمیسیون بهداشت مطرح شد:
  چالش‌های بیمه‌ای قانون حمایت از معلولان و تبیین راهکارهای برون رفت از وضعیت موجود در نشست امروز کمیته بهزیستی و توانبخشی کمیسیون بهداشت با حضور مسئولان مربوطه بررسی شد.

آخرین اخبار

آرشیو