مهمترین خبرها

 • تخصیص ۶ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات هوشمند آموزشی بوشهر
  با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی اولین جلسه شورای هماهنگی، توسعه و پشتیبانی آموزش‌ و پرورش استثنایی استان بوشهر که سومین نشست پس از استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان است، برگزار شد.
 • راه‌اندازی پارلمان مشورتی اولیای دانش‌آموزان استثنایی در کشور
  رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی خبر داد:
  رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی گفت: با نگاه تأثیر مستقیم خانواده‌ها بر تعلیم‌وتربیت فرزندان و مشارکت خانواده‌ها در امر تعلیم‌وتربیت بسته تحولی آموزش، پرورش و توان‌بخشی خانواده محور با هفت برنامه در آموزش و پرورش استثنایی تدوین و اجرایی شده است.
 • پیام رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به مناسبت روز جهانی نابینایان
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در پیامی روز جهانی نابینایان و عصای سفید را گرامی داشت
 • تعداد دانش‌آموزان نابینا و ناشنوا در کلاس درس نباید بیش از ۶ نفر باشد
  معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره میزان ساعت آموزش حضوری دانش‌آموزان با نیاز ویژه در کلاس درس بیان کرد: هر جلسه کلاس درس در فضای آموزشی دوره پیش دبستان و پایه‌های اول تا سوم ابتدایی ۳۰ دقیقه، چهارم تا ششم ۳۵ دقیقه و دوره‌های بالاتر تحصیلی را ۴۵ دقیقه توصیه کردیم.
 • تشریح بسته‌های تحولی سال جاری سازمان آموزش و پرورش استثنایی
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه در سال جاری سه بسته تحولی آموزش، پرورش و توان بخشی خانواده محور، جشنواره نشاط و غربال و مداخله بهنگام نوآموزان ۵ تا ۷ ساله در معرض مشکلات ویژه یادگیری در آموزش و پرورش استثنایی تدوین شده است گفت انسجام‌بخشی و هویت‌آفرینی، مشارکت خانواده‌ها در نظام تعلیم و تربیت و مداخلات بهنگام در حل مشکلات یادگیری نوآموزان از اهداف تدوین این سه بسته تحولی است.
 • اجرای زبان اشاره در بیش از هزار ساعت آموزش‌های مدرسه تلویزیونی
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست بزرگداشت هفته و روز جهانی ناشنوایان که با حضور نمایندگان جمعی از فرهنگیان ناشنوا و تشکل‌های ناشنوایان برگزار شد گفت ۸۱۲ دانش آموز با آسیب شنوایی در ۳۶ رشته مهارتی در ۵۰ هنرستان فنی حرفه ای و کاردانش تحصیل می‌کنند و در ایام کرونا زبان اشاره در کنار بیش از هزار ساعت آموزش‌های مدرسه تلویزیونی اجرا شد.
 • بازگشایی مدارس استثنایی دارای کمتر از ۵۰ دانش‌آموز
  رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: در بودجه سال جاری ۵۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی مجلس برای تامین تجهیزات توان افزایی دانش آموزان استثنایی دیده شده که در گام نخست ۱۶ میلیارد تومان از آن ابلاغ شده است.
 • شناسایی ۵۲ هزار و ۱۰۰ کودک مشکوک به مشکلات بینایی
  معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد؛
  معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به علائم مشکوک کودکان در پایگاه‌های سنجش سلامت گفت: تعداد ۱۹ هزار و ۴۰۰ نفر از کودکان مشکوک به مشکلات شنوایی، ۵۲ هزار و ۱۰۰ نفر از کودکان مشکوک به مشکلات بینایی،‌ دو هزار و ۲۰۰ نفر از کودکان مشکوک به مشکلات جسمی حرکتی و همچنین ۴۵۰ نفر از کودکان مشکوک به مشکلات اتیسم تشخیص داده شده‌اند.
 • ۳۰۰میلیارد تومان سهمیه سال جاری آموزش استثنائی کشور
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اعتبارات امسال آموزش و پرورش استثنایی را ۳۰۰میلیارد تومان اعلام کرد.
 • ۱۲ شاخص خروجی مهر با کیفیت و با شکوه در آموزش و پرورش استثنایی
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنای در نشست با مدیران مدارس و کادر اداری آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان رضوی به تشریح ۱۲ شاخص خروجی مهر با کیفیت و با شکوه در آموزش و پرورش استثنایی پرداخت.

آخرین اخبار

آرشیو