مهمترین خبرها

 • شناسایی ۵۲ هزار و ۱۰۰ کودک مشکوک به مشکلات بینایی
  معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد؛
  معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به علائم مشکوک کودکان در پایگاه‌های سنجش سلامت گفت: تعداد ۱۹ هزار و ۴۰۰ نفر از کودکان مشکوک به مشکلات شنوایی، ۵۲ هزار و ۱۰۰ نفر از کودکان مشکوک به مشکلات بینایی،‌ دو هزار و ۲۰۰ نفر از کودکان مشکوک به مشکلات جسمی حرکتی و همچنین ۴۵۰ نفر از کودکان مشکوک به مشکلات اتیسم تشخیص داده شده‌اند.
 • ۳۰۰میلیارد تومان سهمیه سال جاری آموزش استثنائی کشور
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اعتبارات امسال آموزش و پرورش استثنایی را ۳۰۰میلیارد تومان اعلام کرد.
 • ۱۲ شاخص خروجی مهر با کیفیت و با شکوه در آموزش و پرورش استثنایی
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنای در نشست با مدیران مدارس و کادر اداری آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان رضوی به تشریح ۱۲ شاخص خروجی مهر با کیفیت و با شکوه در آموزش و پرورش استثنایی پرداخت.
 • پیگیری تزریق واکسن کرونا برای ۷۰۰ دانش آموز استثنایی واجد شرایط
  ممبینی با اشاره به واکسیناسیون ۸۰ درصد معلمان و دانش آموزان آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: تزریق واکسن کرونا برای سایرین درحال پیگیری است.
 • تدوین دستورالعمل "مرکز- مدرسه"
  راه ‎اندازی واحد تجمیعی ارائه دهنده خدمات توان‎بخشی و آموزشی (مرکز- مدرسه) با همکاری سازمان بهزیستی و سازمان آموزش و پرورش استثنایی
 • ۱۲۶۷ مدرسه مناسب‌سازی می‌شود
  معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور:
  معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: در ارتباط با مناسب‌سازی فضا، سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، مناسب‌سازی ۱۲۶۷ مدرسه را جزء ماموریت‌های خود در سال گذشته و امسال در نظر گرفت تا شاخص‌های مناسب‌سازی در ساخت مدارس لحاظ شود.
 • برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان با نیازهای ویژه
  شانزدهمین دوره مسابقات کشوری قرآن عترت و نماز دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و چهارمین دوره مسابقات قرآن و عترت همکاران سوم تا شانزدهم شهریور به میزبانی استان خراسان رضوی و به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
 • ۵۰ میلیارد تومان برای توان‌افزایی دانش‌آموزان استثنایی هزینه می‌شود
  معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: برای اولین بار ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای نهضت توان‌افزایی دانش‌آموزان استثنایی کشور از سوی مجلس شورای اسلامی در سال جاری در نظر گرفته شده و هزینه می‌شود.
 • موافق بازگشایی مدارس هستیم
  به احتمال زیاد از ابتدای مهر، همه مدارس کشور بازگشایی می‌شوند و درهایی که تقریبا دو سال تحصیلی پیاپی بسته بودند، باز خواهند شد. به همین دلیل با مجید هداوند،‌ معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت‌و‌گو کردیم او به صراحت اعلام کرد آنها نیز از بازگشایی مدارس استقبال می‌کنند.
 • واکسیناسیون دانش‌آموزانِ با نیاز ویژه اصلا مطرح نیست
  رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی درباره ضرورت واکسیناسیون معلمان مدارس استثنایی گفت: معلمان مدارس استثنایی باید در اولویت اول واکسیناسیون قرار بگیرند، زیرا با دانش‌آموزان خود ارتباط فیزیکی دارند.

آخرین اخبار

آرشیو