مهمترین خبرها

 • خاطره‌گویی احساس تنهایی سالمندان را کم‌تر می‌کند
  پژوهشگران عنوان کرده اند:
  نتایج یک مطالعه نشان داد که خاطره‌گویی گروهی، احساس تنهایی سالمندان را کاهش می‌دهد و می‌تواند افسردگی سالمندی را کم‌تر کند. افراد با افزایش سن به تدریج برخی کارکردهای جسمی و روانی خود را از دست می‌دهند و محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی سبب افزایش احساس تنهایی در سالمندان می‌شود.
 • تزریق واکسن آنفلوآنزا برای بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا ممنوع است
  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای افرادی که دارای علائم ابتلا به ویروس کرونا هستند و یا طی یک ماه گذشته تست کرونای آنها مثبت اعلام شده است، ممنوعیت دارد.
 • آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی "بخش هفتم" + فایل صوتی
  در آخرین قسمت از آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی، اشرف السادات حیدری، مسئول آموزش کلینیک دیابت در بیمارستان بقیه الله "عج"، درباره روش نگهداری انسولینها توضیحاتی می دهد.
 • آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی "روش تزریق انسولین قلمی" + فایل صوتی
  با ورود نسل جدید انسولینها یعنی انسولینهای قلمی، نابینایان نیز می توانند با شنیدن صدای کلیک و تنظیم میزان انسولین مورد نیاز خود آن را جدا و به صورت مستقل تزریق کنند.
 • آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی "بخش پنجم" + فایل صوتی
  در این قسمت نیز آموزشهای مربوط به بیماران دیابتی را پی می گیریم با آموزش علائم و نشانه های افت قند خون.
 • آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی "بخش سوم" + فایل صوتی
  در دو بخش پیش به سه جزء هرم غذایی یعنی نان و غلات، میوه ها و لبنیات اشاره شد. در این بخش اشرف السادات حیدری مسئول آموزش کلینیک دیابت بیمارستان بقیه الله "عج" به دوبخش مهم دیگر در هرم غذایی می پردازد.
 • شهروندان برای دریافت واکسن آنفلوانزا شتاب نکنند
  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه از امروز یکشنبه ۶ مهر، توزیع واکسن آنفلوآنزا ویژه گروه‌های هدف، در فارس آغاز می‌شود از شهروندان خواست برای دریافت واکسن شتاب نکنند و گفت: پنج گروه پرخطر در اولویت نخست تزریق واکسن آنفلوانزا هستند.
 • نکات آموزشی برای بیماران دیابتی"بخش اول" + فایل صوتی
  بیماران دیابتی علاوه بر انجام دستورات دارویی باید نکات تغذیه ای مهمی را در رژیم غذایی خود مورد توجه قرار دهند . برای آشنایی مخاطبان روزنامه با این نکات؛ گفتگویی با اشرف السادات حیدری، مسئول آموزش کلینیک دیابت بیمارستان بقیه ا.. "عج"ترتیب داده ایم.
 • مشاوره ژنتیک سدی در برابر معلولیت
  همه ساله تعدادی از افراد به دلیل اختلالات ژنتیکی در جهان دچار معلولیت شده و هر روز نیز بر تعداد آنان افزوده می‌شود و در این میان به باور متخصصان انجام مشاوره‌های ژنتیک به عنوان سدی در برابر معلولیت عمل کرده و از بروز این اختلالات جلوگیری می‌کند.
 • چه کسانی نباید ماسک بزنند؟
  افرادی که بدون کمک قادر به برداشتن ماسک از صورت‌شان نیستند، شامل نوزادان و کودکان خردسال و همچنین افرادی که دچار سختی تنفس هستند، نباید از ماسک استفاده کنند.

آخرین اخبار

آرشیو