مهمترین خبرها

 • آسانسورهای ایستگاه متروی نواب تا پایان سال جاری نصب می‌شود
  آسانسورهای مجموعه ایستگاه نواب تا پایان سال جاری در اختیار معلولان و افراد کم‌توان حرکتی قرار خواهد گرفت.
 • ۲ مدرسه جدید ویژه نابینایان در دست احداث است
  رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی مطرح کرد
  رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: ۲۳ مدرسه ویژه نابینایان در سطح کشور داریم و دو مدرسه نیز در دست احداث است و بیش از ۳۳۸۰ دانش آموز در بیش از ۲۰ رشته در این مدارس تحصیل می کنند.
 • تهران، شهری برای همه بر محور عدالت و مدارا
  روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: روز ۱۴ مهر، به یادبود واقعه ثبت قانونی و رسمی تهران به‌ عنوان پایتخت کشور، روز تهران نامگذاری شده است. این روز را تبریک می‌گویم و امیدوارم ما و تمام کسانی که دل در گرو ساختن آینده‌ای بهتر برای این شهر دارند، بتوانیم حق خود را به شهری که در آن زندگی می‌کنیم ادا کنیم.
 • مشاوران معلول, ارائه دهنده های ایده های راه گشا یا تأیید کننده های پروژه ها + فایل صوتی
  بیش از یک ماه پیش, خبری منتشر شد که اعلام می کرد, چند تن از معلولان به عنوان کارشناس و مشاور قرار است با معاونت های مهم شهرداری همکاری کنند و به مسئولان شهری در زمینه های مختلف مثل مناسب سازی محیط شهری مشاوره های کارشناسی دهند.
 • خیال همه راحت باشد/ دست به کانون نمی زنیم
  سخنگوی شورای اسلامی شیراز به ایران سپید گفت
  در طول دو هفته ی اخیر, خبر اقدام شهرداری شیراز به تخریب ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در باغ ملی این شهر توریستی, جنجال زیادی به پا کرد.
 • پیمانکاران ملزم به مناسب‌سازی شدند / کمبود جوان برای نگهداری از سالمندان
  رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور، از ابلاغ قوانین مناسب‌سازی به مهندسان، مشاوران و پیمانکاران خبر داد و گفت: پیمانکارانی که براساس این قوانین عمل نکنند امتیاز منفی شغلی می‌گیرند.
 • یک پروژه ی پر سر و صدا, فاقد شاخص های مناسب سازی
  نمایندگان تشکل های نابینایان به ایران سپید گفتند
  متولیان امور شهری, افتتاح گذر رودکی را یکی از مهمترین و گلترین طرح های امسالشان قلمداد کردند که از ماه ها قبل, سر و صدا های زیادی را در رسانه ها درباره ی آن به راه انداخته بودند.
 • انتخاب چالدران به عنوان طرح الگوی پیشرفت و آبادانی
  استاندار آذربایجان‌غربی با قدردانی از نگاه ویژه بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی به خاطر هموارسازی مسیر توسعه در این استان، گفت: با توجه به انتخاب چالدران به عنوان هدف طرح الگوی پیشرفت و آبادانی از سوی بنیاد مستضعفان، بخشی از محرومیت‌های این منطقه با مشارکت بنیاد علوی رفع می‌شود.
 • ضرورت توجه ویژه به تردد ایمن شهروندان در فضای شهری
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: پروژه‌های شهری باید به شکلی اجرا شود که هیچ مشکلی در تردد پیاده به ویژه افراد معلول و کم‌توان در شهر ایجاد نشود.
 • هیچ کارتی قرار نیست حذف شود
  مدیر عامل اتوبوس رانی تهران در گفت و گو با ایران سپید
  خبری هفته ی گذشته به نقل از محمود ترفع, مدیر عامل شرکت واحد اتوبوس رانی در خبرگزاری ها و بویژه شبکه های اجتماعی مبنی بر حذف تسهیلات این شرکت در استفاده از کارت بلیت های رایگان ویژه ی معلولان منتشر شد.

آخرین اخبار

آرشیو