مهمترین خبرها

 • توهم دانایی پای برنامه‌های شبانگاهی تلویزیون
  حتماً بار‌ها در برنامه‌های گوناگون تلویزیون و رادیو بی‌شمار با این گزاره مواجه شده‌اید که ایرانیان کم کتاب می‌خوانند و نرخ سرانه مطالعه در ایران روزی N ثانیه است و در بلاد پیشرفته حتی در مترو و اتوبوس هم هیچ کس موبایل به دست مشغول حباب ترکاندن نیست و همه یک کیندل دستشان گرفته‌اند و دارند رساله‌های فلسفی کانت و هگل را ورق می‌زنند.
 • کنسرت خیریه نابغه نابینا به نفع بنیاد پیشگیری از نابینایی
  کنسرت‌های خیریه، اتفاقی است که در همه جای دنیا نمونه‌های گوناگونی از آن دیده می‌شود.
 • ضربان قلب ارکستر سمفونیک تهران با ریتم رهبری + فایل صوتی
  روز جمعه سوم خردادماه ۱۳۹۹ جمعی از برجسته‌ترین نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران در روزهای پر التهاب و دشوار ناشی از بیماری کرونا، به صورت خودجوش دست به ابتکار جالب توجهی زدند و جهت گرامی‌داشت تولد و سپاس‌گزاری از چهارده ماه تلاش‌های افتخار آفرین «علی رهبری» در سال 94 و اوائل 95 ، در استودیوی شهر صدا گرد هم آمدند.
 • قطار خود شاعر پنداری خوانندگان به ایستگاه چاوشی رسید + فایل صوتی
  حتی اگر طرفدار صدا و آثار محسن چاوشی نباشیم، به سادگی نمی‌توانیم منکر نقش این خواننده پیشتر‌ها زیرزمینی باشیم که حالا ۱۲ سالی است که بر روی زمین ساکن شده است. خواننده ۴۱ ساله‌ای که کار را از سال ۸۲ و با آلبوم پر سر صدای آن روز‌ها موسوم به «نفرین» شروع کرد و بعد از سال‌ها جنگیدن برای دریافت مجوز، سر‌انجام با «یه شاخه نیلوفر» عطای زیرزمین را به لقایش بخشید.
 • فراز و فرودهای حضور نابینایان در عرصه موسیقی معاصر ایران
  «۱۴ ساله که بودم، در ارکستر رادیو اصفهان، ویلن مینواختم. در یکی از شبها که کار ضبط تا پاسی از شب طول کشیده بود و منِ نوجوان را به شدت خسته کرده بود، بالاخره در ساعت ۱.۵ بعد از نیمه شب، اجرایی که مطلوب رهبر ارکستر بود ضبط شد و من آنقدر از خاتمه کار شبانه خوشحال شدم که قبل از اینکه طنینِ ارکستر فرو بنشیند، فریاد بلندی از سر خرسندی کشیدم و کاری که آن همه از پایانش خوشحال شده بودم، خراب شد ضبط دوباره از اول شروع شد»...
 • شب سرد زمستان و نفس گرم نوازنده ایتالیایی + صوت
  با توجه به اتفاقات تلخی که ایرانیان در سه چهار ماه منتهی به بهمن امسال پشت سر گذاشته اند، طبیعی است که فستیوال موسیقی فجر، در مقایسه با سالهای پیش، آنچنان فروغی نداشته باشد.
 • درگذشت آهنگساز برجسته ایرانی دور از وطن
  حسین اصلانی در سال ۱۳۱۵ در روستای شاقاجی رشت به دنیا آمد.
 • نقش انکار ناپذیر مسیحیان در رشد موسیقی ایرانی + فایل صوتی
  تاریخ صد سال اخیر موسیقی ایران، پر است از نامهایی که هر کدامشان به نوعی یادآور نگاهی علمی و بین المللی به موسیقی است.
 • تشییع غریبانه نغمه پرداز غریب
  میگفت دلم از موسیقی گرفته؛ چون زحمات زیادی برای این هنر کشیده ام در واقع تمام زندگیم را وقف آن کردم؛ اما در جامعه آنطور که باید از جنبه مادی و معنوی جلوه ای نداشت.
 • دو خواننده پر طرفدار در یک نشست خبری + فایل صوتی
  نشست خبری آلبوم «افسانه چشمهایت» به آهنگسازی مهیار علیزاده و خوانندگی همایون شجریان و علیرضا قربانی با حضور همایون شجریان، علیرضا قربانی، مهیار علیزاده و رامین فاروغی حیدری، مدیر هنری این پروژه و اصحاب رسانه برگزار شد.

آخرین اخبار

آرشیو