شناسه خبر: 33735 منتشر شده در مورخ: 1400/3/10 ساعت: 11:06 گروه: فرهنگی  
برگزاری جشنواره ملی موسیقی برای افراد دارای معلولیت

برگزاری جشنواره ملی موسیقی برای افراد دارای معلولیت

از آخرین حضور نابینایانِ موزیسین در یک صحنه رقابتی، چند سالی می‌گذرد. پیش‌تر‌ها با توجه به علاقه خاص نابینایان به موسیقی، جسته و گریخته جشنواره‌هایی در سطح کشور به طور ویژه برای نابینایان یا معلولین برگزار می‌شد اما با آمدن کرونا آن چرا غ نیمسوز هم دیگر به خاموشی گرایید و علاقمندان را از حضور در چنین رویداد‌هایی محروم کرد.

به گزارش ایران سپید از آخرین حضور نابینایانِ موزیسین در یک صحنه رقابتی، چند سالی می‌گذرد. پیش‌تر‌ها با توجه به علاقه خاص نابینایان به موسیقی، جسته و گریخته جشنواره‌هایی در سطح کشور به طور ویژه برای نابینایان یا معلولین برگزار می‌شد اما با آمدن کرونا آن چرا غ نیمسوز هم دیگر به خاموشی گرایید و علاقمندان را از حضور در چنین رویداد‌هایی محروم کرد. حالا اما در شرایطی که همه‌گیری همچنان به قوت خودش باقی است، بهزیستی استان البرز اقدام به برگزاری یک جشنواره کشوری برای موسیقیدانان دارای معلولیت کرده است.

مدیر کل بهزیستی استان البرز گفت: جشنواره ملی موسیقی افراد دارای معلولیت در بخش‌های جسمی، حرکتی، ذهنی، نابینایان و سایر گروه‌های معلولین در قالب تکنوازی و گروهی در سبک‌های سنتی و پاپ بدون محدودیت سنی برگزار می‌شود. 
اسدلله حیدری (مدیرکل بهزیستی استان البرز) یکشنبه نهم خردادماه در جمع اصحاب رسانه که در بستر فضای مجازی برگزار شد، گفت: بهزیستی البرز جشنواره ملی موسیقی افراد دارای معلولیت را با همکاری انجمن حمایت از معلولین هنرمند آهوان بصورت مجازی برگزار می‌کند.  
حیدری اظهار کرد: جشنواره‌هایی همانند موسیقی افراد دارای معلولیت ضمن ایجاد نشاط اجتماعی، فراهم نمودن بستر مناسب جهت نشان دادن توانمندی این افراد در حوزه‌های مختلف به آحاد جامعه است.  
این مقام مسؤول افزود: ۲ سال پیش جشنواره موسیقی را ویژه افراد دارای معلولیت استان البرز برگزار کردیم که حدود هفتاد نفر به هنرنمایی پرداختند و ثابت کردند معلولیت محدودیت نیست و شور، اشتیاق و هیجان این عزیزان ما را بر آن داشت تا امسال نیز این جشنواره را اینبار بصورت ملی برگزار کنیم تا همه افراد دارای معلولیت در کشور از آن بهره‌مند شوند.  
وی بیان کرد: این جشنواره در بخش‌های جسمی حرکتی، ذهنی، نابینایان وسایر گروه‌های معلولین بصورت تک نوازی و گروهی در سبک‌های سنتی و پاپ و بدون محدودیت سنی برگزار می‌شود.  
مدیر کل بهزیستی افزود: مهلت ارسال آثار از تاریخ ۱۰ خرداد ماه الی ۱۰ تیرماه بوده و زمان معرفی برگزیدگان ۲۵ تیرماه همزمان با هفته بهزیستی سال جاری است.  
وی درخصوص نحوه ارسال آثار یادآور شد: شرکت کنندگان عزیز از سراسر کشور می‌توانند آثار خود را از طریق شماره واتساپ ۰۹۳۵۲۸۰۸۳۱۲ به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده و در این مسابقه شرکت کنند.
هرجا صحبت از موسیقی آن هم از نوع رقابتیِ آن باشد نابینایان معمولاً حرف اول را می‌زنند. در خصوص چنین جشنواره‌ای هم انتظار می‌رود با توجه به نبود موانعی همچون ثبت نام آنلاین یا لزوم انجام تردد‌های درون یا برون‌شهری و به خاطر بستر آشنا و آسانی که برای ارسال آثار در نظر گرفته شده، موسیقی‌دانان نابینا و کم‌بینا با حضور فعال و نمایش حرفه‌ای بار دیگر استعداد سرشار خود را در زمینه موسیقی به جامعه اثبات کنند. 
فرصت ارسال آثار از امروز آغاز شده و تا یک ماه ادامه خواهد داشت. به محض مشخص شدن جزئیات بیشتری از نحوه داوری آثار و چند و چون جوایز، ایران سپید این اطلاعات را در اختیار مخاطبانش قرار خواهد داد.
 
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *