شناسه خبر: 21940 منتشر شده در مورخ: 1399/7/14 ساعت: 12:48 گروه: بهداشت و سلامت  
آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی "بخش هفتم" + فایل صوتی

آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی "بخش هفتم" + فایل صوتی

در آخرین قسمت از آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی، اشرف السادات حیدری، مسئول آموزش کلینیک دیابت در بیمارستان بقیه الله "عج"، درباره روش نگهداری انسولینها توضیحاتی می دهد.

به گزارش ایران سپیدحیدری می گوید:به عنوان مثال بیمار دیابتی به پزشک خود مراجعه می کند و پزشک برای او 5 عدد انسولین می نویسد. وقتی او نسخه را خریداری می کند باید چهار تا از انسولینها را در طبقات پایین یخچال و روی درب آن قرار دهد.یعنی آن را زیر فریزر درون یخچال نمی گذارد چون اگر انسولین یخ بزند اثر خود را از دست می دهد. بیمار باید فقط انسولینی را که می خواهد باز و از آن استفاده کند را نگه دارد. اگر کیف انسولین داشت آن را در کیف می گذارد. و آن را در جایی خشک و دور از نور نگه می دارد. انسولین را نمی توان پشت پنجره، جلوی داشبرد ماشین ، روی ماکروویو، روی یخچال ، جلوی تلویزیون، روی موبایل ، کنار تب لت نگه داشت. بلکه آن را در کشویی می گذاریم در این حال اگر انسولین ، کیف داشته باشد که بهتر است. و گرنه آن را در یک کیف معمولی قرار دهید. وقتی انسولین در کیف باشد اگر احیانا از دست بیفتد نمی شکند. نکته دیگر این است که اگر انسولین را امروز باز کردیم فقط تا 30 روز می توانیم آن را نگه داریم. اگر انسولینی بیش از 30 روز از باز شدنش گذشته باشد حتی اگر فقط یک واحد آن را استفاده کرده باشیم و 299 واحد دیگر در آن مانده باشد باید آن را دور بیندازیم. برای مسافرت و جابجایی ها اگر به عنوان مثال فرد روزی 80 واحد نوومیکس تزریق می کند و به چند قلم برای مسافرت نیاز دارد به تعداد قلمی که نیاز دارد بر می دارد و از هر کدام یک واحد را مانند حالت هواگیری دور می ریزد سپس در انسولین را می بندد و آن را در کیف قرار می دهد اگر بخواهیم انسولین دست نخورده را از شهری به شهر دیگر جا به جا کنیم حتما به کیسه یخ نیاز داریم برای این کار انسولین را باید در سه چهار کیسه فریزر بسته بندی و در کیسه فریزرها را گره زد. بیمار باید یک فلاکس پر از یخ تهیه کند و انسولین را در آن قرار دهد و انسولین را به این صورت به جای دیگر ببرد. با این کار و خالی کردن یک واحد آن دیگر مشکلی برای انسولین پیش نمی آید.

آموزش دیابت بخش هفتم
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *