شناسه خبر: 35131 منتشر شده در مورخ: 1400/12/23 ساعت: 10:34 گروه: اجتماعی  
مسکن، معیشت و اشتغال سه موضوع اصلی در سبد زندگی خانوارها
رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد؛

مسکن، معیشت و اشتغال سه موضوع اصلی در سبد زندگی خانوارها

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در آیین شکرانه اقدامات بنیاد برکت در احداث، تکمیل و تعمیر ۴۰ هزار واحد مسکونی محرومین در سراسر کشور گفت: تا امروز ۲۵۰۰ واحد از مجموع ۱۴ هزار و ۳۰۰ واحد مسکن با کمک ستاد اجرایی فرمان امام پایان یافته و در ماه‌های آتی هم ۳۳۰۰ واحد به اتمام خواهد رسید.

به گزارش ایران سپید از سازمان بهزیستی، در آستانه میلاد پربرکت حضرت قائم (عج) در مراسمی با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام ، رؤسای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، سازمان بهزیستی و مدیران عامل بنیاد برکت و گروه اقتصادی تدبیر در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام، ۴۰ هزارمین واحد مسکونی بنیاد برکت تحویل یکی از زلزله‌زدگان سی‌سخت در ایلام شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی در این آیین با بیان اینکه این مراسم شکرانه یک حرکت جهادی در کشور برای ایجاد نهضت خانه‌دار کردن محرومین است گفت: در حال حاضر سه موضوع مسکن، معیشت و اشتغال در سبد زندگی خانوارها حرف اول را میزنند که مسکن اصلی‌ترین آنهاست.

علی‌محمد قادری افزود:در سال‌های اخیر در راستای تأمین مسکن افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی ، ساخت مسکن برای ۱۴۳۰۰ خانوار که دارای دو معلول یا بیشتر بودند با کمک ستاد اجرایی فرمان امام آغاز شد، تا امروز ۲۵۰۰ واحد پایان یافته و در ماه‌های آتی هم ۳۳۰۰ واحد به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام با ورود به بحث ساخت مسکن محرومین کار بزرگی کرد، ما قدردان زحمات و نگاه جهادی مدیران ستاد اجرایی درسال‌های اخیر هستیم و امیدوارم نهضت ملی ساخت مسکن محرومین با کمک ستاد و دولت سیزدهم در کشور عملیاتی شود.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به سیاست ستاد درخصوص ساخت مسکن برای محرومان گفت: برنامه‌ریزی ما برای ساخت ۶۰ هزار واحد مسکن بوده که تا امروز ۴۰ هزار واحد از آنها آماده و تحویل شدند و ۲۰ هزار واحد مسکونی دیگر هم تا ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ تکمیل و تحویل خواهند شد.

عارف نوروزی افزود: ۱۳هزار واحد از این ۴۰ هزار مسکن، مختص محرومین ، ۲۰هزار واحد برای سیل‌زدگان ،۴۴۰۰ واحد برای زلزله‌زدگان و ۲۶۰۰ واحد هم برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر و بانوان سرپرست خانوار است.

وی با تأکید بر سیاست ستاد مبنی بر استفاده از توان و ظرفیت اجتماعی کشور گفت: در حال حاضر ۷ هزار گروه جهادی و مردمی در کشور و ۵ هزار خیریه و امنای مساجد با بخش‌های مختلف ستاد اجرایی فرمان امام همکاری دارند، این گروه‌ها بهتر از هرکسی جامعه هدف را می‌شناسند و همین استفاده و تکیه به ظرفیت اجتماعی ، رضایت مردمی از خدمات راهم به همراه داشته است.

نوروزی با بیان اینکه مدارس و خانه‌های ساخته شده توسط ستاد اجرایی در زلزله‌های اخیر آسیبی ندیدند افزود: ستاد اجرایی فرمان امام هم سرپناه برای محرومان می‌سازد و هم این سرپناه را مطمئن و محکم می‌سازد تا مردم را از حوادث و آفت‌های بعدی مصون نگاه دارد و این یک وظیفه و تکلیف برماست.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این مراسم گفت: اگر نهادهای انقلابی به ویژه ستاد اجرایی فرمان امام نبودند بسیاری از امورات مهم کشور در این سال‌ها برزمین می‌ماند.

اکبر نیکزاد افزود: احیای کارخانه‌ و کارگاه‌های تعطیل‌شده، ساخت مسکن محرومین و آسیب‌دیدگان از سیل و زلزله و صرف درآمدها برای رفع محرومیت‌ها بخشی از خدمات شبانه‌روزی ستاد اجرایی فرمان امام است، ستاد همیشه درکنار مردم بوده و هرجا در کاری گرهی ایجادشده ، کمکهای ستاد راهگشا بوده است.

نیکزاد با تاکید بر اینکه نتیجه تفاهم و همکاری بین نهادهایی مانند ستاد اجرایی و بنیاد مسکن و بهزیستی و بنیاد مستضعفان ساخت و تحویل مسکن و خدمت به محرومین است، گفت: چند روز پیش برای زلزله اندیکا با سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام تماس گرفتم و با اینکه قبلا هم دراین زمینه کمک کرده بودند مجددا هم درپی درخواست مردم برای کمک اعلام آمادگی کردند. تمام نهادهای انقلابی در خدمت‌رسانی به مردم فعال هستند و این یک افتخار و مایه‌عزت است.

مدیرعامل بنیاد برکت نیز در این مراسم تأکید کرد: بنیاد برکت از ابتدای فعالیت خود در حوزه عمرانی و زیرساختی فعالیت‌های متعدد و گسترده‌ای داشته و تاکنون در زمینه ساخت مدرسه ، مسکن محرومین ، مساجد و مراکز فرهنگی در مناطق روستایی و محروم کشور پروژه‌های متعددی را تحویل داده است.

محمد ترکمانه افزود: تاکنون آبرسانی به ۱۴۰۰ نقطه در کشور توسط بنیاد برکت انجام شده و آبرسانی به۱۶۰۰ نقطه هم در دست بررسی وانجام است.

وی تأکید کرد: ساخت و تعمیر مسکن برای آسیب‌دیدگان از سیل و زلزله و حوادثی ازاین قبیل و ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا و خانواده‌های محروم کشور از دیگر خدمات بنیاد برکت است.

در ادامه این مراسم و در ارتباطی ویدئوکنفرانسی ۴۰ هزارمین واحد مسکونی برکت تحویل مادر شهید حسین‌زاده از زلزله‌زدگان سی‌سخت ایلام شد. مادر شهید حسین حسین‌زاده دراین ارتباط زنده، با قدردانی از رهبرانقلاب و پیگیری ایشان از وضعیت زلزله‌زدگان ، کمک ستاد اجرایی فرمان امام به مردم این منطقه پس از وقوع این حادثه را موجب آرامش خاطر و رضایت مردم دانست.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *