تعداد نتایج یافت شده : 411 (صفحه 1 از 42)
اومیکرون یک سویه جدید از ویروس کرونا است که علائم آن با دلتا، تفاوت هایی دارد.
تفاوت های «اومیکرون» با «دلتا»/مدت زمان قرنطینه خانگی
مدیر کل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران، نحوه تمدید دفاتر بیمه صندوق های بیمه ای تحت پوشش بیمه سلامت را تشریح کرد.
نحوه تمدید دفترچه های بیمه سلامت اعلام شد
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با کرونا شیوع آنفلوآنزا نیز در بین افراد جامعه کاهش یافته است.
محدودیت‌های کرونایی شیوع آنفلوآنزا را نیز کاهش داد
وقتی به یک فرد مسموم شده می رسیم باید به محیط اطراف دقت کنیم تا نوع سمی که فرد با آن دچار مسمومیت شده است را بیابیم. از سوختگی اطراف دهان گرفته تا بوی بازدمدارو یا جعبه داروهایی که در اطرافش وجود دارد.
آموزش کمکهای اولیه به نابینایان این بخش مسمومیتها
سکته مغزی در اثر خروج خون از رگهای مغز یا ایجاد لخته در مویرگهای مغزی، قسمتی از بافت مغز دچار صدمه می شود و بسته به اینکه کدام قسمت مغز دچار آسیب شده باشد علائم سکته در آن بخش از بدن بروز می کند.
آموزش کمکهای اولیه به نابینایان این قسمت سکته های قلبی و مغزی
برای کمک به فردی که دچار دررفتگی و پیچ خوردگی شده است فقط می توانیم مفصل را بی حرکت نگه داریم و برای کنترل درد و تورم از کمپرس سرد استفاده کنیم و بعد از آن فورا مصدوم به بیمارستان منتقل شود.
آموزش کمکهای اولیه به نابینایان این قسمت دررفتگی و پیچ خوردگی مفصل
یکی از بخشهای کمکهای اولیه بانداژ کردن عضو مصدوم است. باندها به دلایل مختلفی به کار می روند مانند وقتی که روی زخم را پانسمان کرده ایم و با باند پانسمان را ثابت نگه می داریم تا از روی زخم حرکت نکند
آموزش کمکهای اولیه به نابینایان این قسمت بانداژ
مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی برای همه‌ی ایرانیان خبر داد.
آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی
سازمان بهداشت جهانی، مجامع علمی و تقریبا همه متخصصان راهکار اصلی مقابله با کرونا و قطع زنجیره پاندمی را واکسیناسیون عمومی می دانند، با این حال بعضی از مردم برای واکسینه شدن مردد هستند و یا به طورکلی از اساس با آن مخالفند.
باورهای غلطی که شما را از فواید واکسن کرونا محروم می‌کند
زخمها از موارد دیگری هستند که در کمکهای اولیه باید به آنها دقت شود. زخم می تواند از انواع سطحی تا انواع عمیق وجود داشته باشد. زخم سطحی مثل یک خراش ساده و زخم عمیق مثل وارد شدن جسمی در قفسه سینه و ریه یا پاره شدن جدار شکم.
آموزش کمکهای اولیه به نابینایان این قسمت مراقبت از زخم