تعداد نتایج یافت شده : 500 (صفحه 1 از 50)
مدیر گروه روانشناسی کودکان استثنائی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: تنها ۲ تا ۸ درصد از کم‌بینایان و نابینایان از عصای سفید استفاده می‌کنند و این رقم، پایین است.
۲ تا ۸ درصد نابینایان از عصای سفید استفاده می‌کنند/عدم استفاده از عصای سفید، وابستگی می‌آورد
رئیس انجمن نابینایان و کم‌بینایان آذربایجان‌غربی گفت: انتشارات بریل و دیجیتال ارومیه که در دهه فجر سال 99 مجوز فعالیت خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته، به دلیل عدم حمایت مالی هنوز غیرفعال است.
دستگاه چاپ بریل انجمن نابینایان و کم‌بینایان هنوز غیرفعال است
روانشناس و مدرس دانشگاه:
روانشناس و مدرس دانشگاه گفت: گرامیداشت روز جهانی نابینایان و معرفی دستاورد این جمعیت موجب اثبات توانمندی به آسیب‌دیدگان ذهنی، جسمی و حرکتی بوده و انگیزه را برای دستیابی به موفقیت در این گروه تقویت می‌کند.
معرفی دستاورد نابینایان، اثبات توانمندی‌ معلولان است
مدیرکل بهزیستی قزوین گفت: توانمندسازی نابینایان در جامعه به تنهایی از پس بهزیستی برنمی آید بلکه تحقق این مهم نیازمند همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف است.
توانمندسازی نابینایان نیازمند همکاری دستگاه‌های مختلف است
افراد نابینا و کم بینا برای زندگی به طور مستقل با چالش‌های بسیاری روبرو هستند، این روزها با پیشرفت تکنولوژی کمک به این افراد بیشتر شده تا با کمک ابزارهای تکنولوژیکی بتوانند زندگی راحت تری داشته باشند.
فناوری‌هایی که به کمک نابینایان می‌آید
امام جمعه تبریز در خطبه های نماز جمعه با گرامی داشت روزجهانی عصای سفید گفت: روز عصای سفید تنها بهانه ای برای پاسداشت استعدادها و دستاوردهای نابینایان عزیز است و باید در طول سال مراقبت شوند و زمینه اشتغال آنها را نیز فراهم کنیم.
تجلیل از دو تن از نابینایان توسط امام جمعه تبریز
به مناسبت روز جهانی ایمنی عصای سفید برگزار شد
با فرا رسیدن پانزده اکتبر، روز جهانی ایمنی عصای سپید، به همت مؤسسه ی فرهنگی هنری نابینایان بصیر تبریز و با همکاری بهزیستی این شهر، خانه ی نور، هلال احمر و انجمن همیاران، همایش دوچرخه سواری دو نفره ی جانبازان و نابینایان، صبح روز جمعه، بیست و سه مهر ماه در شهر تبریز برگزار شد.
خیابان های تبریز میزبان دوچرخه سواران جانباز و نابینا
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در پیامی روز جهانی نابینایان و عصای سفید را گرامی داشت
پیام رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به مناسبت روز جهانی نابینایان
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مصاحبه با شبکه سلامت به تشریح تمهیدات آموزش و پرورش استثنایی برای تحصیل دانش آموزان با آسیب بینایی پرداخت.
تمهیدات آموزش و پرورش استثنایی برای تحصیل دانش آموزان با آسیب بینایی
در آستانه ی روز جهانی عصای سفید برگزار شد
به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی ایمنی عصای سفید، به همت مؤسسه ی فرهنگی-هنری نابینایان بصیر تبریز، وبینار آشنایی با دکتر محمد خزائلی، میراث اجتماعی خدمات و اثر بخشی خدمات او، برگزار شد.
وبینار آشنایی با دکتر محمد خزائلی/ معلمی دارای میراث های اجتماعی ماندگار