تعداد نتایج یافت شده : 500 (صفحه 1 از 50)
پژوهشگران عنوان کرده اند:
نتایج یک مطالعه نشان داد که خاطره‌گویی گروهی، احساس تنهایی سالمندان را کاهش می‌دهد و می‌تواند افسردگی سالمندی را کم‌تر کند. افراد با افزایش سن به تدریج برخی کارکردهای جسمی و روانی خود را از دست می‌دهند و محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی سبب افزایش احساس تنهایی در سالمندان می‌شود.
خاطره‌گویی احساس تنهایی سالمندان را کم‌تر می‌کند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای افرادی که دارای علائم ابتلا به ویروس کرونا هستند و یا طی یک ماه گذشته تست کرونای آنها مثبت اعلام شده است، ممنوعیت دارد.
تزریق واکسن آنفلوآنزا برای بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا ممنوع است
در آخرین قسمت از آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی، اشرف السادات حیدری، مسئول آموزش کلینیک دیابت در بیمارستان بقیه الله "عج"، درباره روش نگهداری انسولینها توضیحاتی می دهد.
آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی "بخش هفتم" + فایل صوتی
با ورود نسل جدید انسولینها یعنی انسولینهای قلمی، نابینایان نیز می توانند با شنیدن صدای کلیک و تنظیم میزان انسولین مورد نیاز خود آن را جدا و به صورت مستقل تزریق کنند.
آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی "روش تزریق انسولین قلمی" + فایل صوتی
در این قسمت نیز آموزشهای مربوط به بیماران دیابتی را پی می گیریم با آموزش علائم و نشانه های افت قند خون.
آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی "بخش پنجم" + فایل صوتی
در دو بخش پیش به سه جزء هرم غذایی یعنی نان و غلات، میوه ها و لبنیات اشاره شد. در این بخش اشرف السادات حیدری مسئول آموزش کلینیک دیابت بیمارستان بقیه الله "عج" به دوبخش مهم دیگر در هرم غذایی می پردازد.
آموزشهای مورد نیاز بیماران دیابتی "بخش سوم" + فایل صوتی
بیماران دیابتی علاوه بر انجام دستورات دارویی باید نکات تغذیه ای مهمی را در رژیم غذایی خود مورد توجه قرار دهند . برای آشنایی مخاطبان روزنامه با این نکات؛ گفتگویی با اشرف السادات حیدری، مسئول آموزش کلینیک دیابت بیمارستان بقیه ا.. "عج"ترتیب داده ایم.
نکات آموزشی برای بیماران دیابتی"بخش اول" + فایل صوتی
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه از امروز یکشنبه ۶ مهر، توزیع واکسن آنفلوآنزا ویژه گروه‌های هدف، در فارس آغاز می‌شود از شهروندان خواست برای دریافت واکسن شتاب نکنند و گفت: پنج گروه پرخطر در اولویت نخست تزریق واکسن آنفلوانزا هستند.
شهروندان برای دریافت واکسن آنفلوانزا شتاب نکنند
همه ساله تعدادی از افراد به دلیل اختلالات ژنتیکی در جهان دچار معلولیت شده و هر روز نیز بر تعداد آنان افزوده می‌شود و در این میان به باور متخصصان انجام مشاوره‌های ژنتیک به عنوان سدی در برابر معلولیت عمل کرده و از بروز این اختلالات جلوگیری می‌کند.
مشاوره ژنتیک سدی در برابر معلولیت
افرادی که بدون کمک قادر به برداشتن ماسک از صورت‌شان نیستند، شامل نوزادان و کودکان خردسال و همچنین افرادی که دچار سختی تنفس هستند، نباید از ماسک استفاده کنند.
چه کسانی نباید ماسک بزنند؟