تعداد نتایج یافت شده : 52 (صفحه 1 از 6)
عضو هیات مدیره انجمن فوق تخصصی شبکیه چشم ایران، ضمن اشاره به علل بروز بیماری های شبکیه، بر نقش سلول های بنیادی در چشم پزشکی تاکید کرد.
علل بروز بیماری های شبکیه/نقش سلول های بنیادی در چشم پزشکی
گفتگو با دکتر حسین پیوندی مدیر عامل موسسه RP
در بخش پیش از پروژه ای گفتیم که به کم بینایان برای درک دنیای اطراف خود امیدی تازه می بخشد.
روزی که امیدها برای دیدن دنیا محقق می شود + فایل صوتی
در بیمارستان گاه از یک قطره برای تعدادی از بیماران استفاده می شود برای همین استفاده از قطره به روش استریل اهمیت زیادی دارد اما در مورد کسی که قطره چشمی را فقط برای خودش استفاده می کند شاید تا آن حد نیاز به رعایت روش استریل قطره ریختن نباشد
روش صحیح استفاده از قطره و پمادهای چشمی + فایل صوتی
پزشکان در تحقیقات جدید خود به این نتیجه رسیده‌اند که خیره شدن به تلفن همراه در تاریکی باعث لخته شدن خون در چشم و نابینایی می‌شود.
خیره شدن به تلفن همراه در تاریکی منجر به نابینایی می‌شود!
تلفن زنگ میخورد. کسی از پشت گوشی میگوید: به تازگی بچه دار شده ایم اما متوجه شده ام بچه مشکل بینایی دارد گویا مشکلش مثل خودم مربوط به شبکیه است.
فرزند نابینا آری یا خیر؟
مطالعات نشان می دهد؛
به گفته محققان، پسته بسیار برای سلامت مفید است و فواید متعددی برای سلامت دارد.
خواص پسته در پیشگیری از دیابت و سلامت چشم ها
سی‌وی‌اس که مخفف Computer Vision Syndrome است به تمامی علائمی گفته می‌شود که بر اثر استفاده از کامپیوتر، موبایل و تمامی صفحه‌نمایش‌های دیجیتال در فرد بیمار ایجاد می‌شود.
سی‌وی‌اس؛ سندروم مشکلات بینایی ناشی از کامپیوتر
مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و داروبا اشاره به پایش سموم کشاورزی بر روی هفت محصول کشاورزی گفت: با شناسه دار شدن باغات امکان رهگیری محصولات در سطح عرضه میسر می شود.
رهگیری محصولات کشاورزی در سطح عرضه
عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران؛
عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران، از بیمه ها به خاطر تصمیمات غیرکارشناسی در عقد قرارداد با چشم پزشکان، به شدت انتقاد کرد.
بیمه ها در عقد قرارداد با چشم پزشکان زور می گویند
اگر رگ‌های خونی که از عصب بینایی بیرون می‌آیند و به سمت شبکیه چشم می‌روند دچار انسداد و گرفتگی شوند و خون نتواند جریان پیدا کند، به نام انسداد شریان (سرخرگ) مرکزی شبکیه چشم خوانده می‌شود که می تواند به سکته چشم منجر شود.
سکته چشمی چیست؟ علائم، علل و راه‌های درمان آن را بشناسید