تعداد نتایج یافت شده : 53 (صفحه 1 از 6)
مطالعات اخیر محققان دانشگاه ملبورن نشان می‌دهد سلول‌های ایمنی شبکیه در ناهنجاری ناشی از دیابت در عروق خونی نقش دارند و می‌توانند هدف درمانی جدیدی برای جلوگیری از نابینایی ناشی از دیابت باشند.
سلول‌های ایمنی شبکیه مانع نابینایی ناشی از دیابت می‌شوند
در تداوم دستاوردهای علمی مدتی پیش گزارشی در زمینه ژن درمانی نو آورانه لاکس تِرنِر منتشر شد. در این روش، نسخه سالم ژن معیوب rpe65 به شبکیه چشم بیمار تزریق می شود.
ژن درمانی نوآورانه درمان rpe65
گفتگو با دکتر حسین پیوندی مدیر عامل موسسه RP
در بخش پیش از پروژه ای گفتیم که به کم بینایان برای درک دنیای اطراف خود امیدی تازه می بخشد.
روزی که امیدها برای دیدن دنیا محقق می شود + فایل صوتی
در بیمارستان گاه از یک قطره برای تعدادی از بیماران استفاده می شود برای همین استفاده از قطره به روش استریل اهمیت زیادی دارد اما در مورد کسی که قطره چشمی را فقط برای خودش استفاده می کند شاید تا آن حد نیاز به رعایت روش استریل قطره ریختن نباشد
روش صحیح استفاده از قطره و پمادهای چشمی + فایل صوتی
پزشکان در تحقیقات جدید خود به این نتیجه رسیده‌اند که خیره شدن به تلفن همراه در تاریکی باعث لخته شدن خون در چشم و نابینایی می‌شود.
خیره شدن به تلفن همراه در تاریکی منجر به نابینایی می‌شود!
تلفن زنگ میخورد. کسی از پشت گوشی میگوید: به تازگی بچه دار شده ایم اما متوجه شده ام بچه مشکل بینایی دارد گویا مشکلش مثل خودم مربوط به شبکیه است.
فرزند نابینا آری یا خیر؟
مطالعات نشان می دهد؛
به گفته محققان، پسته بسیار برای سلامت مفید است و فواید متعددی برای سلامت دارد.
خواص پسته در پیشگیری از دیابت و سلامت چشم ها
سی‌وی‌اس که مخفف Computer Vision Syndrome است به تمامی علائمی گفته می‌شود که بر اثر استفاده از کامپیوتر، موبایل و تمامی صفحه‌نمایش‌های دیجیتال در فرد بیمار ایجاد می‌شود.
سی‌وی‌اس؛ سندروم مشکلات بینایی ناشی از کامپیوتر
مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و داروبا اشاره به پایش سموم کشاورزی بر روی هفت محصول کشاورزی گفت: با شناسه دار شدن باغات امکان رهگیری محصولات در سطح عرضه میسر می شود.
رهگیری محصولات کشاورزی در سطح عرضه
عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران؛
عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران، از بیمه ها به خاطر تصمیمات غیرکارشناسی در عقد قرارداد با چشم پزشکان، به شدت انتقاد کرد.
بیمه ها در عقد قرارداد با چشم پزشکان زور می گویند