تعداد نتایج یافت شده : 500 (صفحه 1 از 50)
آیا تا به حال سعی کرده‌اید زیپ لباس را با یک دست بالا بکشید یا دکمه پیراهن را با یک دست ببندید و یا در حالی‌ که نشسته‌اید شلوار جین بپوشید؟
لباس‌هایی که زندگی معلولان را آسان می‌کند
محدود شدن فعالیت کاربران بر صوت در بستر جدید‌التأسیس کلاب‌هاوس، این بستر را به شبکه‌ای محبوب در میان نابینایان دنیا تبدیل کرده است و بسیاری از کسانی که اهل گرد هم آوردن هم‌نوعانشان و برگزاری جلسات و گفتگو‌های گروهی برخط بودند حالا کلاب‌هاوس را به مدل‌های پیشین ترجیح می‌دهند.
رونمایی از ویژگی‌های تازه در کلاب‌هاوس
به نظر می‌رسد خودروهای برقی باید سر و صدای بیشتری تولید کنند و این میزان از سکوت، خوب نیست، چرا که ایمنی افراد کم‌بینا به آن بستگی دارد. البته اغلب مدل‌های جدید صدای مصنوعی تولید می‌کنند تا محیط اطراف را از حضور خود آگاه کنند، اما این کافی نیست.
خودروهای برقی باید صدادارتر شوند!
محققان ارگانوییدهای مغزی در آزمایشگاه پرورش دادند که دارای نوعی چشم ابتدایی هستند که می توانند نور را ردیاب کنند.
محققان نوعی چشم ابتدایی را در آزمایشگاه توسعه دادند
هر روز از این گوشه و آن گوشه دنیا خبر می‌رسد که اپلیکیشنی جدید برای مسیریابی و نقشه‌خوانی آسیب دیدگان بینایی متولد شده است اما پاره‌ای از مسائل که شرح آنها نه در حوصله این متن می‌گنجد و نه حتی ضرورتی دارد، باعث می‌شود ما نابینایان ایرانی نتوانیم از صد در صدِ امکانات این قبیل ابزارها استفاده کنیم.
تولد نرم‌افزاری تازه برای مسیریابی افراد نابینا و کم‌بینا
درشتنما‌های الکترونیکی هنوز نتوانسته‌اند آنطور که باید در میان کاربران کم بینا جایی برای خود باز کنند.
درشتنمای پوشیدنی: آشنایی با عینک پاتریوت
ورزش‌های رزمی طرفدار کم ندارد. فرقی نمی‌کند نابینا باشی یا بینا. کم نیستند نابینایانی که حوزه ورزش‌های رزمی را با علاقه دنبال و پیگیری می‌کنند
پاندمی، فرصتی مناسب برای تثبیت یک رشته ورزشی جدید برای نابینایان
ساعت‌های هوشمند از جمله اولین ابزار‌های به اصطلاح پوشیدنی هوشمند محسوب می‌شوند که به دنبال توسعه روز‌افزون گوشی‌های تلفن همراه وارد بازار شده‌اند.
نگاهی به آخرین به‌روز‌رسانی‌ها در ساعت هوشمند اپل
اتحادیه جهانی نابینایان، «WBU» امسال هم مثل سال‌های گذشته بیانیه‌ای را به مناسبت روز جهانی بریل بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است که متن کامل آن را از نظر می‌گذرانیم
بیانیه اتحادیه جهانی نابینایان به مناسبت روز جهانی بریل
توسعه دهنده‌های صفحه‌خوان متن باز و رایگان NVDA گاه و بی‌گاه کاربران این صفحه‌خوان را با یک افزونه تازه شگفت‌زده و خوشحال می‌کنند
معرفی افزونه دیکشنری برای صفحه‌خوان NVDA