شناسه خبر: 34764 منتشر شده در مورخ: 1400/8/29 ساعت: 13:50 گروه: اجتماعی  
ساخت ۸۰ درصد مدارس استثنایی توسط خیران

ساخت ۸۰ درصد مدارس استثنایی توسط خیران

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت که ۸۰درصد مدارس استثنایی توسط خیرین ساخته شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از آموزش و پرورش استثنایی، سیدجواد حسینی در بازدید از پروژه های عمرانی آموزش و پرورش استثنایی، با تأکید بر تسریع ساخت این دو پروژه، اظهار کرد: با توجه به مشکلات دانش آموزان با نیازهای ویژه، در رفت و آمد به مراکز مختلف، مراکز جامع تشخیصی، مشاوره ای، توانبخشی و آموزشی با هدف تجمیع خدمات به این دانش آموزان ایجاد شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۰ مرکز جامع در سطح کشور افتتاح شده است و تا پایان سال تعداد این مراکز به ۳۲ مرکز خواهد رسید.

حسینی افزود: ۸۰درصد مدارس استثنایی توسط خیرین ساخته شده است.

وی با بیان این که امروز ۳۰هزار خیر در قالب مجمع خیرین مدرسه ساز در کشور فعالیت می کنند گفت: سازمان نوسازی و توسعه مدارس در  قالب برنامه  آجر به آجر و مشارکت خرد یک میلیون و دویست هزار نفر را  در نهضت مدرسه سازی مشارکت داده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: سال گذشته خیرین بیش از ۳هزار میلیارد تومان به نهضت مدرسه سازی کمک کرده اند و سرانه آموزشی از ۱.۵متر مربع در سال ۱۳۵۷به ۵.۳متر مربع در سال جاری رسیده است، هر چند این میزان با استاندارد ۸.۳متر مربعی هنوز فاصله زیادی دارد.

شایان ذکر است مرکز جامع تشخیصی، مشاوره ای، توانبخشی و آموزشی شهر کاشمر در حاشیه این شهر و با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی در سه طبقه در حال ساخت است.

همچنین مدرسه استثنایی ۸ کلاسه امام علی (ع) در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع و ‌زیربنای ۸۸۰ متر مربع با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی مدارس در حال ساخت است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *