شناسه خبر: 34650 منتشر شده در مورخ: 1400/8/10 ساعت: 12:15 گروه: اجتماعی  
مددجویان بهزیستی همدان ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض مسکن دریافت می‌کنند

مددجویان بهزیستی همدان ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض مسکن دریافت می‌کنند

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: مددجویان واجد شرایط سازمان بهزیستی با ثبت نام در طرح جهش تولید و تامین مسکن از کمک بلاعوض ۵۰ میلیون تومانی این سازمان در پرداخت قسط مرحله سوم بهره مند می شوند.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا «حمیدالله فارسی» افزود: این تسهیلات به کسانی تعلق می‌گیرد که تاکنون از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن و مسکن مهر استفاده نکردند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر طرح جهش تولید و تامین مسکن فقط برای شهرهای ازندریان، زنگنه، سامن، سرکان، فیروزان، گیان و شهرستان های کبودراهنگ و نهاوند در استان همدان تعریف شده است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان خاطرنشان کرد: در صورتیکه ثبت نام طرح جهش تولید و تامین مسکن در شهرهای دیگر استان تعریف شود مددجویان آن شهرها نیز می‌توانند از تسهیلات بهره ببرند.

به گفته وی تنها هدف سازمان بهزیستی تامین سرپناه نیست بلکه با تامین مسکن مناسب منزلت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مددجویان نیز در نظر گرفته می‌شود.

فارسی یادآور شد: سازمان بهزیستی در برنامه کمک به تأمین مسکن هفت گروه هدف شامل معلولان سرپرست خانوار، زنان سرپرست خانوار، خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول تحت تکفل، معلولان مجرد بالای ۲۰ سال، زنان و دختران خود سرپرست بالای ۳۵ سال، فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه روزی بهزیستی و بهبودیافتگان ارائه خدمت می کند.

تعداد معلولان زیر پوشش سازمان بهزیستی در استان همدان ۴۵ هزار و ۵۳۰ نفر است که بیشترین تعداد مربوط به شهر همدان با ۱۷ هزار و ۶۳۶ و فامنین با هزار و ۳۳۲ نفر معلول است و ۶۰ درصد آنها را مرد و ۴۰ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *