کد خبر: 34650
مددجویان بهزیستی همدان ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض مسکن دریافت می‌کنند
معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: مددجویان واجد شرایط سازمان بهزیستی با ثبت نام در طرح جهش تولید و تامین مسکن از کمک بلاعوض ۵۰ میلیون تومانی این سازمان در پرداخت قسط مرحله سوم بهره مند می شوند.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا «حمیدالله فارسی» افزود: این تسهیلات به کسانی تعلق می‌گیرد که تاکنون از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن و مسکن مهر استفاده نکردند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر طرح جهش تولید و تامین مسکن فقط برای شهرهای ازندریان، زنگنه، سامن، سرکان، فیروزان، گیان و شهرستان های کبودراهنگ و نهاوند در استان همدان تعریف شده است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان خاطرنشان کرد: در صورتیکه ثبت نام طرح جهش تولید و تامین مسکن در شهرهای دیگر استان تعریف شود مددجویان آن شهرها نیز می‌توانند از تسهیلات بهره ببرند.

به گفته وی تنها هدف سازمان بهزیستی تامین سرپناه نیست بلکه با تامین مسکن مناسب منزلت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مددجویان نیز در نظر گرفته می‌شود.

فارسی یادآور شد: سازمان بهزیستی در برنامه کمک به تأمین مسکن هفت گروه هدف شامل معلولان سرپرست خانوار، زنان سرپرست خانوار، خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول تحت تکفل، معلولان مجرد بالای ۲۰ سال، زنان و دختران خود سرپرست بالای ۳۵ سال، فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه روزی بهزیستی و بهبودیافتگان ارائه خدمت می کند.

تعداد معلولان زیر پوشش سازمان بهزیستی در استان همدان ۴۵ هزار و ۵۳۰ نفر است که بیشترین تعداد مربوط به شهر همدان با ۱۷ هزار و ۶۳۶ و فامنین با هزار و ۳۳۲ نفر معلول است و ۶۰ درصد آنها را مرد و ۴۰ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

 

Page Generated in 0/0051 sec