شناسه خبر: 34377 منتشر شده در مورخ: 1400/6/24 ساعت: 13:31 گروه: ورزشی  
سجادی: به مشکلات ورزش ناشنوایان واقف هستم

سجادی: به مشکلات ورزش ناشنوایان واقف هستم

وزیر ورزش و جوانان گفت: شناخت کاملی نسبت به شرایط ورزشکاران فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان دارم و تمام تلاش ما این است که به رسالتی که بر دوش داریم، عمل کنم.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، سید حمید سجادی اظهار داشت: ۲۳ سال است در دانشکده تربیت بدنی تدریس می کنم و ۱۰ سال اول یکی از درس های که افتخار داشتم تدریس کنم ورزش جانبازان و معلولان بود که نابینایان و ناشنوایان را هم در بر می‌گرفت و به خوبی با همه مسایل و مشکلات این جامعه آشنا هستم. سجادی خاطرنشان کرد: وقتی اردوی ورزشی برگزار می شود، بخشی از یادگیری از طریق شنوایی است و در این فدراسیون مربیان کار سختی دارند و ورزشکاران نیز مراحل موفقیت را در شرایط ویژه‌ای سپری می کنند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: همه معلولیت ها مادر ذاتی نیست و برخی از این اتفاقات در طول زندگی یک فرد رقم می خورد؛ آمار سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد ۱۰درصد جوامع بشری از یکی از معلولیت های موجود برخوردارند اما نکته مهم این است که ۸۰ درصد این ۱۰ درصد در آسیا و آفریقا دیده شده است. وی تصریح کرد: یکی از راه هایی که می توان فرهنگ سازی کرد و شرایط را بهبود بخشید، فعالیت در عرصه ورزش است و این رسالتی است که بر دوش ما است. سجادی با اشاره به فعالیت های فدراسیون های ورزش ناشنوایان، فدراسیون ورزش بیماران خاص و ورزش های جانبازان و معلولان گفت: در این سه حوزه کار بسیار بزرگی در حال انجام است و آنها براساس یک فعالیت بزرگ گام بر می دارند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ۲۸ هزار فضای ورزشی در کشور داریم که می توان آن را با برنامه ریزی در اختیار همه مردم قرار داد تا سالمندان، معلولان، مردم عادی و همه قهرمانان و ورزشکاران از آن بهره مند شوند و اگر لازم باشد برای این اتفاق خوب حتی حاضرم التماس کنم.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *