شناسه خبر: 33730 منتشر شده در مورخ: 1400/3/10 ساعت: 11:51 گروه: اجتماعی  
عبور از تابلوی ایست عصای سفید یک میلیون ریال جریمه دارد

عبور از تابلوی ایست عصای سفید یک میلیون ریال جریمه دارد

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: عبور از تابلوی ایست عصای سفید یک میلیون ریال جریمه دارد و ضروری است رانندگان نسبت به رعایت حقوق نابینایان توجه داشته باشند.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر، سرهنگ محمدرضا محمدی با اشاره به لزوم ساماندهی معابر شهری و مناسب سازی این فضاها برای تردد همه اقشار جامعه اظهار داشت: از نهادهای ذی ربط درخواست می‌شود نسبت به این امر توجه لازم را داشته باشند. وی با بیان اینکه پلیس راهور حامی معلولان برای تردد در سطح شهر است، ابراز داشت: از این رو حمایت جدی خود از قانونی عصای سفید را اعلام می‌کنیم.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه چنانچه فرد نابینا عصای خود را به رانندگان نشان دهد به منزله ایست برای راننده محسوب می‌شود، اضافه کرد: رانندگان ملزم به ایست کامل تا عبور فرد نابینا است، در غیر این صورت در هر شرایطی که راننده با فرد نابینا برخورد کند مقصر شناخته می‌شود. وی ادامه داد: رانندگان در صورت تخلف و عبور از تابلوی ایست عصای سفید یک میلیون ریال جریمه خواهند شد. سرهنگ رضایی تصریح کرد: همه کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند، عابر پیاده محسوب می‌شوند و رانندگان با نزدیک شدن به آنان ملزم به رعایت سرعت مطمئنه هستند و چنانچه راننده‌ای با عابر ویلچر سوار برخورد کند مقصر شناخته می‌شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *