کد خبر: 33730
عبور از تابلوی ایست عصای سفید یک میلیون ریال جریمه دارد
رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: عبور از تابلوی ایست عصای سفید یک میلیون ریال جریمه دارد و ضروری است رانندگان نسبت به رعایت حقوق نابینایان توجه داشته باشند.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر، سرهنگ محمدرضا محمدی با اشاره به لزوم ساماندهی معابر شهری و مناسب سازی این فضاها برای تردد همه اقشار جامعه اظهار داشت: از نهادهای ذی ربط درخواست می‌شود نسبت به این امر توجه لازم را داشته باشند. وی با بیان اینکه پلیس راهور حامی معلولان برای تردد در سطح شهر است، ابراز داشت: از این رو حمایت جدی خود از قانونی عصای سفید را اعلام می‌کنیم.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه چنانچه فرد نابینا عصای خود را به رانندگان نشان دهد به منزله ایست برای راننده محسوب می‌شود، اضافه کرد: رانندگان ملزم به ایست کامل تا عبور فرد نابینا است، در غیر این صورت در هر شرایطی که راننده با فرد نابینا برخورد کند مقصر شناخته می‌شود. وی ادامه داد: رانندگان در صورت تخلف و عبور از تابلوی ایست عصای سفید یک میلیون ریال جریمه خواهند شد. سرهنگ رضایی تصریح کرد: همه کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند، عابر پیاده محسوب می‌شوند و رانندگان با نزدیک شدن به آنان ملزم به رعایت سرعت مطمئنه هستند و چنانچه راننده‌ای با عابر ویلچر سوار برخورد کند مقصر شناخته می‌شود.

Page Generated in 0/0038 sec