شناسه خبر: 22978 منتشر شده در مورخ: 1399/11/21 ساعت: 16:14 گروه: اجتماعی  
7 میلیارد تومان بابت هزینه خدمات حمایتی به دانش‌آموزان استثنایی پرداخت می‌شود

7 میلیارد تومان بابت هزینه خدمات حمایتی به دانش‌آموزان استثنایی پرداخت می‌شود

به گفته معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی، تا پایان امسال، مبلغ 7 میلیارد تومان بابت هزینه‌های پزشکی و دارویی دانش‌آموزان استثنایی به خانواده‌ها پرداخت می‌شود.

به گزارش ایران سپید به نقل از پانا، مجید هداوند معاون توانبخشی و محمدحسن عظیم عراقی معاون تشخیص سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در نشست خبری این سازمان که امروز دوشنبه 20 بهمن ماه 99 برگزار شد درباره حمایت از دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در بخش‌های خدمات توانبخشی، دارویی و آموزش کودکان دارای مشکل یادگیری توضیح دادند.

محمدحسن عظیم عراقی معاون تشخیص سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره هزینه‌های پرداختی سازمان در بخش دارویی گفت: بر اساس طرح خدمات حمایتی در بخش‌های بیمارستانی، آزمایشگاهی و دارویی، اگر دارویی برای دانش‌آموز تهیه شود هزینه آن پس از بررسی پرونده پرداخت می‌شود.

وی افزود: در سال 98 بیش از ۱۱ هزار پرونده و در سال ۹۹ از اول مهر تا امروز بیش از ۶ هزار پرونده را بررسی کردیم - چون در اواخر سال حجم پرونده‌ها افزایش می‌یابد - و همه این پرونده‌ها پس از تایید پرداخت می‌شوند؛ یعنی پرونده هزینه‌ها از زمانی که به سازمان می‌رسد طی کمتر از یک ماه بررسی و به خانواده پرداخت می‌شود.

معاون سازمان استثنایی درباره انواع هزینه‌های پرداختی از سوی سازمان گفت: خدمات بیمارستانی، پاراکلینیکی، اسکن‌ها و داروهای مکمل و حتی برخی غذاهای خاص همگی پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: از آغاز سال تحصیلی تا امروز ۴ میلیارد تومان پرداخت شده و ما پرداخت مبلغ ۷ میلیارد تومان را تا پایان سال پیش بینی کردیم.

عظیم عراقی در پاسخ به سوالی درباره خدمات سنجش سلامت جسمی و تحصیلی گفت: در آمارهایی که از سال ۹۴ داریم تغییر محسوسی در آمارها دیده نشده است؛ اما به دلیل ابزارهای مورد استفاده در سنجش، ممکن است بعضی مشکلات یادگیری شناسایی نشود.

وی افزود: در گذشته خانواده‌ها در بخش دیرآموزی یا اوتیسم معلولیت بچه‌هایشان را پنهان می‌کردند، اما خوشبختانه امروز والدین تمایل دارند آموزش این کودکان را پیگیری کنند.


مجید هداوند معاون توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی نیز درباره نیروها و خدمات توانبخشی سازمان گفت: خدمات توانبخشی بیرون مدرسه هرسال افزایش یافته و امسال به ۷ میلیارد تومان رسیده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره به‌روز بودن خدمات توانبخشی گفت: همکاران ما از نظر دانش توانبخشی به‌روز هستند اما ممکن است کمبودی در بخش تجهیزات باشد. امروز خدمات توانبخشی به صورت حضوری در مدارس و مراکز سراسر کشور در حال ارائه است.

هداوند در همین خصوص افزود: از سال گذشته مربیان پیش دبستانی درباره دانش‌آموزان دیرآموز آموزش دیدند و کلاس‌های جبرانی برای آنها پیش بینی شده است تا، با تغییر در شیوه آموزشی و محتوا ، آنها را برای شرکت در کلاس‌های عادی آماده کنند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *