شناسه خبر: 19219 منتشر شده در مورخ: 1398/8/21 ساعت: 10:33 گروه: اجتماعی  
بخشنامه جدید مربوط به خدمات بانکی نابینایان نداریم

بخشنامه جدید مربوط به خدمات بانکی نابینایان نداریم

در پی خبر "به نابینایان دسته چک نمی دهند" که روز گذشته توسط سایت تابناک منتشر شد طی پیگیری های صورت گرفته مشخص شد هیچ بخشنامه جدیدی از سوی بانک مرکزی برای محدود کردن ارائه تسهیلات بانکی به نابینایان صادر نشده است.

به گزارش ایران سپید روز گذشته خبری با این عنوان « نابینایان دسته چک نمی گیرند» در رسانه ها منتشر شد که بازتاب بسیاری در فضای مجازی به همراه داشت و افراد بسیاری نسبت به این خبر واکنش نشان دادند. ماجرا از این قرار است که مجتبی شاکری، جانباز ۷۰ درصد و عضو سابق شورای شهر تهران در گفتگو با تابناک از عدم صدور دسته چک  در یکی از شعب بانکی  تهران خبر داد و اینکه به خاطر نابینا بودن کارمندان بانک از وی وکیل برای ارائه دسته چک می خواهند. به گفته آقای شاکری گویا بانک مرکزی بخشنامه جدیدی را به بانک ها ارسال کرده است که از این پس نابینایان برای دریافت دسته چک باید وکیل به بانک معرفی کنند.

با انتشار این خبر و بازتاب بسیاری که داشت ایران سپید پیگیر موضوع شد. طبق اطلاعاتی که تا کنون به صورت غیر رسمی از مسئولان بانک به دستمان رسیده است بانک مرکزی هیچ بخشنامه جدیدی که نابینایان را در استفاده از خدمات محدود کرده باشد صادر نکرده است. ایران سپید هم برای پاسخ به شکایت جامعه نابینایان از این حرکت خودسرانه و سلیقه ای بانک مذکور طی نامه ای رسمی از مسئولان بانک مرکزی خواستار جوابیه قطعی در این زمینه شد. 

به محض دریافت جوابیه از سوی بانک مرکزی آن را در سایت و روزنامه این رسانه منتشر خواهیم کرد. 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *