printlogo


کد خبر: 19219تاریخ: 1398/8/21 10:33
بخشنامه جدید مربوط به خدمات بانکی نابینایان نداریم
بخشنامه جدید مربوط به خدمات بانکی نابینایان نداریم
در پی خبر "به نابینایان دسته چک نمی دهند" که روز گذشته توسط سایت تابناک منتشر شد طی پیگیری های صورت گرفته مشخص شد هیچ بخشنامه جدیدی از سوی بانک مرکزی برای محدود کردن ارائه تسهیلات بانکی به نابینایان صادر نشده است.

به گزارش ایران سپید روز گذشته خبری با این عنوان « نابینایان دسته چک نمی گیرند» در رسانه ها منتشر شد که بازتاب بسیاری در فضای مجازی به همراه داشت و افراد بسیاری نسبت به این خبر واکنش نشان دادند. ماجرا از این قرار است که مجتبی شاکری، جانباز ۷۰ درصد و عضو سابق شورای شهر تهران در گفتگو با تابناک از عدم صدور دسته چک  در یکی از شعب بانکی  تهران خبر داد و اینکه به خاطر نابینا بودن کارمندان بانک از وی وکیل برای ارائه دسته چک می خواهند. به گفته آقای شاکری گویا بانک مرکزی بخشنامه جدیدی را به بانک ها ارسال کرده است که از این پس نابینایان برای دریافت دسته چک باید وکیل به بانک معرفی کنند.

با انتشار این خبر و بازتاب بسیاری که داشت ایران سپید پیگیر موضوع شد. طبق اطلاعاتی که تا کنون به صورت غیر رسمی از مسئولان بانک به دستمان رسیده است بانک مرکزی هیچ بخشنامه جدیدی که نابینایان را در استفاده از خدمات محدود کرده باشد صادر نکرده است. ایران سپید هم برای پاسخ به شکایت جامعه نابینایان از این حرکت خودسرانه و سلیقه ای بانک مذکور طی نامه ای رسمی از مسئولان بانک مرکزی خواستار جوابیه قطعی در این زمینه شد. 

به محض دریافت جوابیه از سوی بانک مرکزی آن را در سایت و روزنامه این رسانه منتشر خواهیم کرد. 

 


لینک مطلب: http://iransepid.ir/News/19219.html
Page Generated in 0/0043 sec