شناسه خبر: 13815 منتشر شده در مورخ: 1397/4/31 ساعت: 09:20 گروه: اجتماعی  
بهزیستی موفق به برون سپاری ۱۸ درصد از فعالیت‌های خود شد

بهزیستی موفق به برون سپاری ۱۸ درصد از فعالیت‌های خود شد

معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان گفت: اداره بهزیستی استان اصفهان موفق به برونسپاری ۱۸ درصد از فعالیت‌های خود شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر سید اصغر فیاض در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در حال حاضر در اداره بهزیستی اصفهان، ۵۰۰ تا ۸۰۰ پرونده توسط یک مددکار رسیدگی می‌شود که این حجم بسیار وسیع و از توان یک نفر خارج است.

وی بیان داشت: براساس آمار سازمان بهداشت جهانی ۱۰ تا ۱۵ درصد هر جامعه ای را معلولان تشکیل می دهند.

معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان اعلام کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول در کل کشور وجود دارد که ۹ درصد این آمار بالغ بر یک هزار و ۲۰ نفر در استان اصفهان ساکن هستند.

وی از جمعیت ۱۰ درصدی سالمندان در استان اصفهان خبر داد و افزود: ۲۲ هزار نفر از این افراد تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.

فیاض گفت: در حال حاضر ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر معلول ناشنوا داریم و این در حالی است که کمترین تعداد معلولان نابینایان هستند که این نوع معلولان بیشترین توسعه علمی را داشته‌اند و در بین آنها معلول با تحصیلات دکترا هم وجود دارد.

۲۷ هزار معلول در روستاهای اصفهان ساکن هستند

وی با اشاره به اهمیت تشخیص ارزیابی معلولیت گفت: معلولان برای تشخیص معلولیت‌ خود به کمیسیون پزشکی مراجعه کرده و کد معلولیت دریافت می‌کنند تا بتوانند از خدمات بهزیستی استفاده کنند.

معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان با اشاره به سکونت ۲۷ هزار معلول در روستاهای اصفهان گفت: افرادی به نام تسهیلگران در بهزیستی هستند که به منظور ارائه خدمات به معلولان و همچنین سالمندان و بیماران اعصاب و روان به محل زندگی آنها مراجعه می کنند.

وی در خصوص آمار بیماری اوتیسم اضافه کرد: در سال گذشته از هر ۶۸ تولد یک نوزاد به اوتیسم مبتلا بود و اکنون از هر ۵۹ تولد یک مورد به اوتیسم مبتلا است.

فیاض ادامه داد: بیماری اوتیسم بعد از سالمندی زنگ خطر بزرگی برای جامعه است و باید پیشگیری و درمان لازم در این خصوص مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به وجود ۱۰ مرکز درمان بیماری اوتیسم در اصفهان گفت: تا پایان سال جاری دو مرکز دیگر به این مراکز اضافه می‌شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *