تعداد نتایج یافت شده : 19 (صفحه 1 از 2)
مطالعه چهار دهه ابتدایی داستان‌کوتاه‌نویسی در ایران، از منظر جداشدن آهسته حکایت از ژانرِ داستان و بررسی تاثیر مکاتب ادبی بر نویسندگان ایرانی، جای پژوهش و کار بسیار دارد.
مروری بر ۴دهه داستان‌نویسی ایرانی؛ ازسوررئالیسم تاسانتی‌مانتالیسم
جلال محیط خانوادگی و تولد خود را اینگونه بیان می‌کند: در خانواده‌ای روحانی (شیعه) برآمده‌ام. پدر و برادر بزرگ و یکی از شوهرخواهرهایم در مسند روحانیت مردند.
جلال آل احمد ۹۵ ساله شد
شاید برای شما جذاب باشد که بدانید چه اتفاقی در سیر داستان‌نویسی ایران افتاده است؛ اینکه مثلا در دهه ۷۰ چه کتابی پرمخاطب بوده و چه نویسنده‌ای برای مردم جذاب بوده و به دنبال کتاب‌هایش می‌رفتند و تا کتابی منتشر می‌شد، به سراغش می‌رفتند.
پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی در ۵ دهه اخیر
هر کشوری فرهنگ و ادبیات خاص خودش را دارد. در واقع ادبیات، اولین چیزی است که همراه فرهنگ می‌آید وهمیشه همگام با به وجود آمدن یک فرهنگ، ادبیات هم خود به خود پدیدار می‌شود.
بهترین نویسندگان تاریخ ادبیات روسیه
به مناسبت دهه کرامت و در راستای گسترش و ترویج فرهنگ رضوی سومین جشنواره ادبی نذر شعر در بزرگداشت مقام حضرت امام رضا(ع) برگزار می‌شود.
سومین جشنواره ادبی نذر شعر برگزار می‌شود
قصه «فریدون و پسرانش» همچنین داستان «اسب‌ها» در شاهنامه به روش پرده خوانی دیجیتال برای بچه‌ها گفته می‌شود.
پرده‌خوانی دیجیتالی داستان‌های شاهنامه/ احیای به‌روز سنت نقالی
در جشنواره فیلم شهر
کتاب آموزشی انتقال تجربه‌های تینا پاکروان، آیدا پناهنده، ارسلان امیری، لقمان خالدی، محمود رحمانی و افشین هاشمی همزمان با جشنواره فیلم شهر رونمایی و عرضه می‌شود
کتاب تجربه‌های ۶ فیلمساز جوان رونمایی می‌شود
در نوشته های دیکنز میان انسان‌ها مرزی وجود ندارد و اگر هم مرزی باشد می‌توان آن را از میان برداشت. این دیگر به «حسن‌نیت» آدم‌ها بستگی پیدا می‌کند.
معنای عمیق روزمره را در نوشته های دیکنز بیابید
روزنامه شرق - نادر شهریوری (صدقی): تولستوی در یکی از نامه‌هایش، عجیب‌ترین جمله بشری را می‌نویسد: «من کاملا خوشبختم و دیگر چیزی کم ندارم.» «خوشبختیِ» تولستوی به جوانی‌اش بازمی‌گشت، آن هنگام که سرشار از زندگی در جست‌وجوی فلسفه زندگی و یافتن معنایی برای آن برنیامده بود.
تولستوی در جست و جوی خوشبختی
فراخوان گردآوری شعر و نقد شعر با تمرکز بر موضوع معلولیت توسط انتشارات بوتیمار منتشر شد.
فراخوان بوطیقای شعر معلولیت منتشر شد