شناسه خبر: 7869 منتشر شده در مورخ: 1394/10/19 ساعت: 14:03 گروه: فرهنگی  
هیئت انتخاب بخش چشم انداز سینمای مستقل تجربی فرانسه

هیئت انتخاب بخش چشم انداز سینمای مستقل تجربی فرانسه

اعضای هیئت انتخاب بخش «چشم انداز سینمای مستقل تجربی فرانسه» جشنواره خورشید معرفی شدند.

به گزارش ایران سپید نه نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره فیلم مستقل خورشید، این هیئت انتخاب 3 نفره که از میان تولیدات پس از 2005 سینمای مستقل تجربی فرانسه آثار این بخش را انتخاب نموده اند، متشکل از: الیویه سرنا، گیوم شلیک و آنتوان سکلونیا است.

الیویه سرنا

الیویه سرنا، متولد ١٣٥٧ در فرانسه، وى در کارنامه ى خود سابقه ى همکارى با چندین گروه سینمایى را دارد.از فرانسه به هند مى رود تا بتواند در آنجا روى دو سناریوى خود کار کند. او در هند مدت دو سال مى ماند و براى شرکت هایى در بمبى و بنگلور کار مى کند. سپس هند را به قصد چین ترک کرد تا بتواند دومین مرحله ى پروژه ى سناریویش را شروع کند. این سناریو که در باره ى عکاسى بود به وى اجازه داد تا تمام چین را طى کند و افرادى که به این پروژه مربوط مى شدند را ملاقات کند. به مدت یک سال و نیم  در میان شهرهایى چون هنگ کنگ، پکن، شانگاى و چونگ کین سفر کرد و همزمان در شرکت هاى فرانسوى چینى کار کرد.  سپس به مدت شش ماه به ولادیوستک در روسیه رفت و از آنجا به تدریج به سمت اروپا حرکت کرد. پس از بازگشت به فرانسه مشغول به تحصیل در رشته ى سینما شد. براى اینکه بتواند پروژه هاى سینمایى اش که او را به سفر به گوشه و کنار جهان کشانده بودند به اجرا برساند. سفرهای الیویه سرنا به او اجازه دادند تا با سینماى این کشورها آشنا شود. او مخصوصاًسینماى هنرى هند را به خوبى مى شناسد. 

گیوم شلیک

گیوم شلیک بوردو متولد ١٣٧٣ در جنوب فرانسه است او از سال  ١٣٨٩ در پاریس زندگى مى کند و تحصیلات اش را در رشته تئاتر و سینما در دانشگاه پاریس ١٠ انجام مى دهد. تا کنون او توانسته است در پروژه هاى سینمایى گوناگونى کار کند از جمله براى شرکت  red planet و براى سریال تلویزیونى مرگ در بهشت. او علاقه به فیلم سازى دارد و سینه فیلى (cinéphile) را پیشه ى خود کرده است

آنتوان سکلونیا

آنتوان سکلونیا متولد ١٣٧٢ در شهر تور فرانسه است. ابتدا شروع به تحصیل در رشته تاریخ کرد و سپس به خاطر علاقه اش به سینما تغییر رشته داد و تحصیلش را در رشته سینماى دانشگاه پاریس ١٠ ادامه داد. او تا به حال نقدهایى براى روزنامه و رادیو نوشته است و چند فیلم کوتاه تجربه گرا ساخته. او مخصوصاً علاقه مند به تئورى و فلسفه ى سینما است.

«پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید» بعنوان رویداد ویژه سینمای مستقل تجربه گرا در کشور، 22 الی 25 دی ماه سال جاری در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری تهران برگزار می شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *