شناسه خبر: 5282 منتشر شده در مورخ: 1393/8/25 ساعت: 12:30 گروه: اجتماعی  
ترک تحصیل کودکان نابینا به دلیل مخارج سنگین

ترک تحصیل کودکان نابینا به دلیل مخارج سنگین

مشاور امور فرهنگی فرماندار بهارستان گفت: در حالیکه دانش آموزان نابینا به لحاظ ضریب هوشی هیچ مشکلی ندارند اما سالهاست که به ناچار در مدارس استثنایی ویژه معلولان ذهنی تحصیل می کنند و بسیاری به دلیل مخارج سنگین مجبور به ترک تحصیل می شوند.

اسماعیل صادق زاده اظهار داشت: حدود ۴۰۰ شهروند نابینا در بهارستان سکونت دارند، از این تعداد بخش عمده ای را دانش آموزان تشکیل می دهند که به دلیل نبود فضای آموزشی اختصاصی ناچار هستند در کنار سایر دانش آموزان استثنایی تحصیل کنند و این مسئله در روند یادگیری و آموزش صحیح این دانش آموزان تاثیری منفی خواهد داشت.

۱۲۰۰ شهروند نابینا از امکانات تحصیلی محرومند

این مسئول با اشاره به آمار قابل توجه یک هزار و ۲۰۰ نابینای ساکن در شهرستانهای اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم یکی از نیازهای اصلی این منطقه را ساخت و تجهیز آموزشگاه استثنایی ویژه نابینایان دانست و تصریح کرد: سالهاست که دانش آموزان نابینا در این مناطق به ناچار در مدارس استثنایی و بعضا در کنار دانش آموزان عقب مانده ذهنی تحصیل می کنند در حالیکه بخش عمده دانش آموزان نابینا به هیچ عنوان مشکلی از نظر ذهنی و هوشی ندارند و برخی حتی از ضریب هوشی بسیار ویژه و بالایی نیز برخوردارند.

وی ادامه داد: دانش آموزان استثنایی که معلولیتهای حرکتی و ذهنی دارند بطور معمول در سنین بالا وارد مدرسه می شوند که همین مساله موجب بروز مشکلات جدی برای دانش آموزان نابینا شده است و اگر هرچه زودتر چاره ای برای این مشکل اندیشیده نشود، تبعات بدی به همراه خواهد داشت.

روشندلان بهارستان خط بریل را فرا نمی گیرند

مشاور امور فرهنگی فرماندار بهارستان با ذکر این نکته که شهرستان برغم برخورداری از دو ناحیه آموزش و پرورش، فاقد مرکز آموزشی تخصصی برای دانش آموزان نابینایان است از برگزاری جلسات متعدد برای رفع این مشکل خبر داد و خاطرنشان کرد: مهمترین نیاز نابینایان و دانش آموزان روشندل در شهرستان های بهارستان، اسلامشهر و رباط کریم، آموزش است و کمبود امکانات موجب بروز مشکلات عدیده ای برای این عزیزان و خانواده هایشان شده است.

صادق زاده همچنین از عزم جدی فرمانداری بهارستان برای رفع همیشگی این معضل خبر داد و گفت: یکی از نیازهای جدی دانش آموزان روشندل فراگیری خط بریل است در حالیکه مدارس استثنایی فعال در شهرستان به هیچ عنوان امکان چنین آموزشی را ندارند و به همین دلیل خانواده های این دانش آموزان هم اکنون با مشکلی جدی مواجه هستند.

ترک تحصیل کودکان نابینا به دلیل مخارج سرسام آور آموزش

وی ترک تحصیل دانش آموزان روشندل به دلیل بروز مشکلات مالی را یکی از تبعات نگران کننده نبود آموزشگاه استثنایی ویژه این دانش آموزان دانست و یادآور شد: بخش عمده ای از ساکنان بهارستان از نظر مالی تمکن ندارند در حالیکه آموزش خط بریل و سایر آموزشها به دانش آموزان روشندل هزینه های بسیاری را به خانواده ها تحمیل کرده است.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *