شناسه خبر: 4970 منتشر شده در مورخ: 1393/7/2 ساعت: 11:05 گروه: ورزشی  
مسئول پزشکی کاروان اعزامی به بازی های پاراآسیایی اینچئون
بدون مشکل راهی کره جنوبی می شویم

مسئول پزشکی کاروان اعزامی به بازی های پاراآسیایی اینچئون

کاروان ورزشکاران اعزامی به بازی های پاراآسیایی اینچئون ۲۰ مهر راهی کره جنوبی خواهند شد.

این ورزشکاران بعد از چند ماه حضور در اردوهای مختلف و انجام تمرینات سنگین این روزها به آخرین مرحله تمرینات آماده سازی رسیده اند.دکتر تسلیمی مسئول پزشکی کاروان اعزامی به بازی های پاراآسیایی اینچئون است که در باره برنامه های کمیته پزشکی برای آماده سازی تیم های ملی گفت: «از چند ماه پیش برنامه های خود را برای انجام معاینات پزشکی و تحت نظر گرفتن کاروان اعزامی و همچنین تشکیل پرونده پزشکی دست به کار شدیم. »

تسلیمی ادامه داد: «۱۳ رشته از فدراسیون جانبازان و معلولان و ۵ تیم هم از فدراسیون نابینایان تحت نظر ما بودند که آموزش های متعددی از جمله برای تغذیه و همچنین دوپینگ انجام شد تا بتوانیم یک کاروان آماده را راهی بازیهای اینچئون کنیم. »
مسئول کمیته پزشکی کاروان اعزامی به بازیهای پاراآسیایی اینچئون درباره انجام تست های متعدد دوپینگ از ورزشکاران اعزامی اضافه کرد: «حداقل ۳۰ مورد آزمایش دوپینگ انجام شده؛ تعدادی به طور رندوم و یک سری را هم بر اساس شناخت خودمان گرفتیم. از تیم وزنه برداری هم به طور کامل تست گرفتیم که فقط دو مورد مشکوک داشتیم و بقیه کاروان در سلامت کامل به سر می برند. »
تسلیمی با اشاره به برنامه های کمیته ملی پاراالمپیک در باره افزایش نظارت به ورزشکاران گفت: «تلاش داریم با آموزش به ورزشکاران این مشکل را بر طرف کنیم. این مسائل به راحتی با آموزش دادن بر طرف می شود. »
او درباره وجود مصدوم در بین ورزشکاران اعزامی افزود: «خوشبختانه تمامی اعضای تیم در سلامت کامل به سر می برند و هیچ مانعی در سر راه اعزام آنها به بازیهای آسیایی وجود ندارد. تقریبا تمامی ورزشکاران اعزامی تحت معاینه قرار گرفتند و خوشبختانه الان وضعیت تیم به گونه ای است که هیچ ورزشکاری را نداریم که نتواند در تمرینات تیمی شرکت کند. البته ورزش بدون آسیب اصلا امکان ندارد به هر حال درد همراه ورزشکار همیشه بوده اما با اینحال خوشبختانه هیچ کس مشکل اساسی ندارد. »
تسلیمی در باره شرایط حضور در دهکده بازی ها هم گفت: «در بازی ها به عنوان پزشک در کنار کاروان خواهم بود که علاوه بر بنده چند فیزیوتراپ هم اعزام خواهند شد. البته در دهکده بازی ها هم مرکز پزشکی مجهزی وجود دارد و ما همراه کاروان تمامی داروهای مورد نیاز را به همراه خواهیم برد. »

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *