شناسه خبر: 35107 منتشر شده در مورخ: 1400/12/8 ساعت: 10:45 گروه: اجتماعی  
بیش از 1000 توان‌جوی کم‌بینا و نابینا تحت حمایت سازمان
معاون توانبخشی بهزیستی استان مرکزی خبر داد:

بیش از 1000 توان‌جوی کم‌بینا و نابینا تحت حمایت سازمان

معاون توانبخشی بهزیستی استان مرکزی با اشاره به تعداد توانجوهای کم‌بینا و نابینای سازمان گفت: سازمان بهزیستی استان مرکزی یک هزار و 137 توان‌جوی کم‌بینا و نابینا را تحت پوشش خدمات حمایتی خود دارد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا، غلام‌رضا ونایی در همایش گرامی‌داشت روز جهانی عصای سفید اظهار کرد: سازمان بهزیستی استان مرکزی یک هزار و 137 توانجوی کم‌بینا و نابینا را تحت پوشش خدمات حمایتی خود دارد.

وی با اشاره به پیش‌بینی کارشناسان در خصوص تعداد نابینایان دنیا تا سال 2020 اظهار کرد:با استناد به نظر کارشناسان، تعداد افراد نابینا تا سال 2020 به حدود 76 میلیون نفر در جهان خواهد رسید.

ونایی در این راستا ادامه داد: طبق بررسی‌های انجام شده توسط محققان و ‌‌پژوهشگران، میزان مبتلایان به نقص بینایی تا سال 2020 به رقمی حدود 200 میلیون نفر می‌رسد.

وی با بیان اینکه با توجه به گفته پزشکان 60 درصد نابینایی افراد قابل درمان است، گفت: در تشریح فعالیت‌های پیشگیرانه در جلوگیری از ابتلای عارضه نابینایی 60 درصد نابینایان قابل درمان و 20 درصد قابل پیشگیری هستند.

ونایی از انجام به موقع غربالگری‌های بینایی در سنین کودکی، مراجعه مداوم و مستمر جهت آزمون‌های درمانی بینایی و هم‌چنین جلوگیری از بروز حوادث خاص به عنوان راهکارهایی نام برد که از بروز نقص نابینایی و کم بینایی می‌کاهد.

وی با اشاره به خدمات سازمان بهزیستی از اعضای انجمن گفت: انجام کمک‌های موردی به انجمن نابینایان، افتتاح کتابخانه الکترونیکی، تاسیس تعاونی مسکن مددجویان و حمایت مالی از دانشجویان نابینا از جمله خدمات بهزیستی استان به انجمن نابینایان است.

در ادامه مهرداد مهمان‌پذیر، مدیر عامل انجمن حمایت از نابینایان استان مرکزی اظهار کرد: نیاز به اشتغال و تامین لوازم اولیه معیشتی زندگی مددجویان به ویژه جوانان از مهم‌ترین دغدغه‌های این انجمن است.

مهمان‌پذیر با اشاره به درخواست کمک انجمن از خیرین استان خاطرنشان کرد: انجمن حمایت از نابینایان استان دست تمام مسوولان و خیرین نیک‌اندیش را در جهت خدمت به جامعه معلولان به خصوص نابینایان به گرمی می فشارد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *