شناسه خبر: 35079 منتشر شده در مورخ: 1400/11/27 ساعت: 12:41 گروه: ورزشی  
تلاش شناگران نابینا و کم بینا برای حضور در پاراآسیایی چین

تلاش شناگران نابینا و کم بینا برای حضور در پاراآسیایی چین

رییس انجمن شنا نابینایان و کم بینایان گفت: با توجه به این که سیاست کمیته ملی پارالمپیک برای اعزام ورزشکاران به بازی های پاراآسیایی چین شانس کسب مدال است، شناگران نابینا و کم بینا تلاش می‌کنند که جزو نفرات اعزامی قرار بگیرند.

به گزارش ایران سپید به نقل از حمید شریفیان اظهار کرد: با توجه به اینکه سیاست کمیته ملی پارالمپیک برای بازیهای پاراسیایی هانگژو چین، اعزامی کیفی و شانس کسب مدال است، در حال حاضر رکورد ۴ نفر از شناگران نابینا و کم بینا نزدیک به نفر سوم آسیاست و ما برای حضور در بازی های پاراآسیایی باید تلاش کنیم رکورد شناگران خود را تا نفر اول آسیا ارتقا دهیم تا شانس حضور در بازی های پاراآسیایی را از دست ندهیم.

شریفیان گفت: شناگران  نابینا و کم بینا نزدیک به ۳ سال است که از تمرینات و مسابقات دور بودند و در طی این مدت برخی از آن ها  تمرینات شخصی خود را بدون هدف خاصی به صورت غیر متمرکز دنبال می‌کردند، سعی داریم با برگزاری اردو ها دوباره شناگران را به  سطح آمادگی مطلوب برسانیم.

رئیس انجمن شنا نابینایان و کم بینایان افزود: البته یک دوره اردو در ماه گذشته برای شناگران برگزار شد که به دلیل امیکرون اردوها دوباره تعطیل شد، امیدوارم با بهبود شرایط دوباره شاهد برگزاری اردو ها باشیم.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه  خرداد سال آینده آخرین فرصت برای اعلام لیست نفرات اعزامی به بازی های پاراآسیایی چین است، اگر نتوانیم حد نصاب رکورد ورودی را کسب کنیم این احتمال وجود دارد که شناگری به چین اعزام نکنیم. بنابراین سعی داریم با برگزاری ۹ مرحله اردو شناگران را به آمادگی خوبی برسانیم تا بازیهای پاراآسیایی را از دست ندهیم.

شریفیان در پایان خاطرنشان کرد: برای کسب مجوز ورود به بازیهای پاراآسیایی چین تصمیم داریم در صورت امکان یک دوره مسابقات بین المللی در سال آینده زیر نظر IPC در تهران برگزار کنیم‌. البته شناگران نیاز به حمایت و توجه ویژه دارند تا شرایط حضور آنها در بازی‌های پاراآسیایی فراهم شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *