شناسه خبر: 35057 منتشر شده در مورخ: 1400/11/16 ساعت: 11:25 گروه: اجتماعی  
بیش از ۹۷ درصد معلولان مراکز شبانه‌روزی دز سوم واکسن کرونا دریافت کردند

بیش از ۹۷ درصد معلولان مراکز شبانه‌روزی دز سوم واکسن کرونا دریافت کردند

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، گفت: ۹۷/۸ درصد از افراد دارای معلولیت در مراکز شبانه‌روزی، دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند و این رقم بین پرسنل این مراکز به ۷۸ درصد می‌رسد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، «اصغر کاظمی» معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، تصریح کرد: در ۹۵۵ مرکز شبانه روزی افراد دارای معلولیت، تعداد ۵۳ هزار و ۷۶۶ نفر خدمت می‌گیرند و در ۱۲۶۴ مرکز روزانه افراد دارای معلولیت نیز ۵۰ هزار و ۵۷۳ نفر خدمت گیرنده وجود دارد.

وی درباره گسترش مراکز روزانه توانبخشی برای افراد دارای معلولیت نیز گفت: مراکز روزانه با  توجه به نیاز هر استان و شهرستان گسترش پیدا می‌کند یعنی اگر یک استان نیاز به مرکز اوتیسم داشته باشد بسته به تعداد کودکان اوتیسم که می خواهند خدمت بگیرند و ظرفیت هر مرکز مشخص می شود که در هر استان و شهرستان، چند مرکز نیاز است.

کاظمی، تاکید کرد: بیشتر از آن گسترشی برای مراکز انجام نمی گیرد چون گسترش کاملا براساس نیاز استان است.

وی، ادامه داد: محدودیتی برای گسترش مراکز افراد دارای معلولیت نداریم بلکه محدودیت ما نیازمندی براساس یک استان است یعنی اگر نیاز تامین شد، به مرکز دیگری مجوز نمی دهیم چون به فضای کاری مراکز موجود آسیب می‌زند.

تامین نیازهای مراقبتی و توانبخشی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن درقالب مراکز شبانه روزی صورت می‌گیرد. این مراکز براساس دستورالعمل‌های تخصصی مربوطه با بهره‌گیری از تجهیزات و فضاهای موردنیاز و نیز نیروی انسانی تخصصی، متناسب بانیازهای گروه هدف خدمات توانبخشی، مراقبتی و فرهنگی را ارائه می دهند.

همچنین انواع مراکز روزانه آموزشی و توانبخشی به مراکز روزانه آموزشی و توانبخشی معلولان ذهنی، مرکز آموزشی و توانبخشی اختلال طیف اوتیسم،  مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی خانواده و توانخواه کم بینا و نابینا، مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی خانواده و کودک مبتلا به اختلالات شنوایی، مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی معلولان جسمی و حرکتی،  مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی معلولان ضایعه نخاعی، مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی سالمندان، مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی بیماران روانی مزمن، مرکز روزانه توانبخشی ویژه اختلالات دهانی، بلع و تغذیه و مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی چندمعلولیتی تقسیم می‌شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *