شناسه خبر: 35042 منتشر شده در مورخ: 1400/11/11 ساعت: 11:45 گروه: اقتصادی  
۴.۷ میلیون تومان، قیمت ساخت هر مترمربع خانه در طرح نهضت ملی مسکن

۴.۷ میلیون تومان، قیمت ساخت هر مترمربع خانه در طرح نهضت ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام انتخاب پیمانکاران پروژه‌های نهضت ملی مسکن تا قبل از عید نوروز، گفت: قیمت هر مترمربع ساخت نهضت ملی مسکن چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا،  «علیرضا جعفری» در نشست خبری درباره آخرین وضعیت ساخت نهضت ملی مسکن، افزود: با تفاهم با سازندگان، خانه های طرح نهضت ملی مسکن با قیمت چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در هر متر مربع ساخته می‌شود.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ادامه‌داد: همچنین انتخاب پیمانکار و سازندگان پروژه ها تا پیش از سال ۱۴۰۱ انجام و عملیات شروع ساخت و کلنگ زنی واحدهای نهضت ملی مسکن از فروردین سال ۱۴۰۱ آغاز می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با استفاده از منابع صندوق ملی مسکن و مصالح با قیمت دولتی، هزینه های ساخت را برای پیمانکاران کاهش می دهیم تا در نهایت قیمت خانه های نهضت ملی در توان دهک های پایین جامعه باشد و در عین حال سازندگان راضی به مشارکت و حضور در پروژه ها شوند.

جعفری اضافه‌کرد: در ساخت خانه‌های نهضت ملی مسکن اولویت با سازندگان داخلی است و از تولید داخلی حمایت می کنیم، اما ظرفیت رقابتی را نیز در نظر داریم و بر این اساس از ظرفیت صنعتی سازان در جهان نیز استفاده می کنیم و اکنون مذاکراتی در همین زمینه انجام شده است.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرد: شرکت های صنعتی سازی از چین و ترکیه برای انتقال فناوری و حضور در پروژه های نهضت ملی مسکن قطعی شده است و در این طرح حضور دارند.

جعفری درباره آخرین وضعیت ثبت نام نهضت ملی مسکن در تعهد شرکت عمران شهرهای جدید، گفت: ۶۰۸‌هزار واحد نهضت ملی در تعهد شرکت عمران شهرهای جدید است که در ۱۵ هزار هکتار زمین ساخته می شود.

وی افزود: ثبت نام شدگان نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید ۶۷۰ هزار نفر هستند که از این رقم پنج هزار نفر تشکیل پرونده داده اند ‌و تا روز گذشته یک‌هزار و ۲۱۳ نفر افتتاح حساب داشتند، اما فقط ۱۱۱ نفر آورده اولیه ۴۰ میلیون تومان را واریز کردند.  برخی متقاضیان نیز هنوز در مرحله پالایش هستند.

معاون وزیر اره و شهرسازی بیان‌داشت: از ۱۵ هزار هکتار زمین نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید، زمین برای ساخت ۱۱۳ هزار واحد تامین شده و عملیات ساخت در حال اجراست.

به گفته سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید، متراژهای نهضت ملی مسکن بین ۷۰ تا ۱۱۰ متر مربع برآورد شده است و با توجه به تغییر مدل ساخت و ساز در این دولت، کیفیت خانه های نهضت ملی مسکن قابل مقایسه با مسکن مهر نیست.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *