شناسه خبر: 35013 منتشر شده در مورخ: 1400/11/3 ساعت: 12:00 گروه: اجتماعی  
بودجه «مسکن معلولان» سال آینده چقدر افزایش می‌یابد؟

بودجه «مسکن معلولان» سال آینده چقدر افزایش می‌یابد؟

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از رشد ۱۰ درصدی بودجه حوزه مسکن معلولان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ نسبت به سال جاری خبر داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا، سیدمرتضی حسینی  با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۰ هزار مددجو تحت پوشش سازمان بهزیستی پشت نوبت برای دریافت مسکن قرار دارند، گفت: از این تعداد ۱۲۸ هزار نفر از آنها معلول هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۳۶ هزار مسکن در حال ساخت است، اظهار کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰، هزار میلیاردتومان برای ساخت مسکن محرومان به سازمان بهزیستی تعلق گرفته است که از این مبلغ تاکنون ۴۶۰ میلیارد آن تخصیص یافته و هزینه شده است. منتظریم سازمان برنامه مابقی آن را پرداخت کند تا بتوان بخشی از این ۳۶ هزار مسکن در دست احداث را به پایان رسانده و برای تعدادی از مددجویانی که پشت نوبت هستند، عملیات احداث مسکن را شروع کنیم.

حسینی در ادامه با بیان اینکه براساس قانون جامع حمایت از معلولان اگر خانواده‌ای دارای دو معلول و بیشتر باشد، دولت مکلف است مابه‌التفاوت سود و کارمزد وام مددجویی را به آنها پرداخت کند، تصریح کرد: سازمان بهزیستی اعتباری برای پرداخت مابه‌التفاوت سود و کارمزد برای مددجویان دارای دو معلول و بیشتر که برای ساخت مسکن از تسهیلات استفاده می‌کنند، دریافت می‌کند. سازمان بهزیستی در بودجه ۱۴۰۰ حوزه مسکن، علاوه بر هزار میلیاردتومان اعتبار مصوب مسکن محرومان، ۵۰۰ میلیاردتومان نیز برای پرداخت مابه‌التفاوت سود و کارمزد وام‌های مددجویی باید دریافت کند که از این مبلغ تاکنون رقمی دریافت نشده است.  

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با اشاره به هدف‌گذاری سازمان برای بودجه سال آینده در حوزه مسکن معلولان نیز توضیح داد: بودجه سال آینده برای این حوزه از هزار میلیارد به ۱۱۰۰ میلیاردتومان افزایش یافته که با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال جاری همراه است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *