شناسه خبر: 34997 منتشر شده در مورخ: 1400/10/28 ساعت: 11:26 گروه: اجتماعی  
اجرای تمهیدات ویژه بانکی برای نابینایان

اجرای تمهیدات ویژه بانکی برای نابینایان

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور گفت: طبق بخشنامه بانک مرکزی توصیه اکید شده که برای نابینایان کارت برجسته صادر شود تا آنها برای گرفتن دسته چک مشکلی نداشته باشند؛ این افراد پیشتر در این زمینه مشکل داشتند که اکنون رفع شده است.

به گزارش ایران سپید  به نقل از ایرنا، «ابراهیم کاظمی مومن‌سرائی» رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور، افزود: با توجه به نابینایی این افراد، می‌شود از «چک کشیدن» از سوی آنها، سوءاستفاده کرد و قبلا نابینایان برای گرفتن دسته چک باید معرف امین معرفی می‌کردند اما اکنون می‌توانند دسته چک دریافت کنند.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور، خاطرنشان کرد: جهت مناسب‌سازی بانک‌ها برای بهره‌مندی معلولان با همه بانک‌های کشور مکاتباتی کردیم و تعدادی از بانک‌ها اقدامات مناسب‌سازی را انجام داده‌اند.

کاظمی مومن‌سرائی، افزود: دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور فرمتی برای مناسب سازی بانک را تهیه کرده و از همه بانک ها خواسته که اقدامات خود در این زمینه را به ستاد گزارش دهند اما هشت بانک در این زمینه پاسخی ندادند و در حال پیگیری هستیم.

وی اضافه کرد: به بانک‌ها توصیه شده که در هر شهرستانی حداقل یک شعبه مناسب‌سازی شده داشته باشند.

کاظمی مومن سرائی در ادامه به هتل تراز معلولان اشاره کرد و گفت: علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی به تازگی از این هتل بازدید کرده و این هتل به زودی افتتاح خواهد شد.

یادآوری می‌شود، طبق آمار جامعه جهانی، معلولان ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند که در ایران این آمار ۱۰ درصد محاسبه می‌شود که ۳ درصد از آنها معلولیت شدید و خیلی شدید دارند. بر این اساس جمعیت معلولان ایران بین ۸ میلیون نفر برآورد می‌شود. اکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی هستند که حدود ۲۰۰ هزار نفر از افراد دارای نابینایی و کم‌بینایی تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که ۱۳ درصد کل افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی را تشکیل می‌دهد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *