شناسه خبر: 34994 منتشر شده در مورخ: 1400/10/27 ساعت: 11:17 گروه: اجتماعی  
ساخت ۴ هزار واحد مسکونی برای خانوار دارای ۲ فرزند معلول با مشارکت بنیاد مستضعفان

ساخت ۴ هزار واحد مسکونی برای خانوار دارای ۲ فرزند معلول با مشارکت بنیاد مستضعفان

رئیس سازمان بهزیستی کشور در جلسه شورای اداری بهزیستی استان بوشهر، گفت: به زودی تفاهمنامه احداث و ساخت ۴ هزار واحد مسکن برای خانوار دارای ۲ فرزند معلول با بنیاد مستضعفان امضاء می‌شود.

به گزارش ایران سپید از سازمان بهزیستی، «علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور در جلسه شورای اداری بهزیستی استان بوشهر، گفت: خدمت همکاران در بهزیستی بسیار باارزش است و دعای خیر مددجویان را به همراه دارند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، سیاست سازمان در پیشبرد اهداف را منوط به نظرات تخصصی تمامی کارشناسان در همه عرصه‌ها عنوان کرد و گفت: در این زمینه قطعاً نظرات ارزنده همکاران بررسی می‌شود و از پیشنهادات و نکات کلیدی بیان‌شده آنان استفاده خواهیم کرد.

وی درخصوص مسکن مددجویان، تصریح کرد: با رایزنی‌هایی که با رئیس بنیاد مستضعفان صورت گرفته به زودی تفاهمنامه احداث و ساخت تعداد ۴۰۰۰ واحد مسکن برای خانواده‌های دارای ۲ فرزند معلول آغاز خواهد شد.

قادری، موضوع مراکز مثبت زندگی را یکی از موضوعات بسیار مهم و حساس دانست و گفت: در اجرای این مهم نگاه خلاقانه وجود داشته است تا در قالب یک پنجره واحد، خدمات بهزیستی را براساس دولت الکترونیک و تسهیلگری در تعامل مددجو و بهزیستی ارائه کنند که باید در روند ادامه کار با دقت فراوان به این مسئله نگاه کرد.

در ادامه دکتر «علیرضا حاجیونی» مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گزارشی از فعالیت‌های تخصصی انجام شده به جامعه هدف ارائه داد و افزود: در استان بوشهر تعداد ۲۳ هزار معلول وجود دارد که ۲ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر، افزود: در بحث حوزه امور اجتماعی، ۵ هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی استان قرار دارند که در این میان یکهزار زن سرپرست خانوار، ۲۲۰ دانشجو، ۲۴۰ کودک تحت پوشش و تعداد ۵۰۰ کودک تحت‌نظر خانواده‌ها از خدمات تخصصی بهزیستی استان استفاده می‌کنند.

وی در خصوص غربالگری شنوایی در استان بوشهر، افزود: با فعالیت ۱۴ پایگاه فعال، ۱۰۶ درصد پیشرفت و فعالیت‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

حاجیونی، ادامه داد: در بحث واگذاری مسکن به خانواده های دارای دو فرزند معلول تعداد ۳۲۳ واحد در حال ساخت است که در پایان سال جاری تعداد ۲۵۵ واحد به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل بهزیستی بوشهر با توجه به شروع کار مراکز مثبت زندگی در استان، یادآور شد: هم۹اکنون ۳۶ مرکز فعال در استان در راستای ارائه خدمات تخصصی به جامعه هدف وجود دارند که در این میان نیازمند اعتبارات ویژه به این مراکز احساس می‌شود.

یادآوری می‌شود، جلسه شورای اداری بهزیستی استان بوشهر با حضور «علی‌محمد قادری» معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور، «علیرضا انجلاسی» مشاور رئیس و مدیرکل دفتر ریاست سازمان بهزیستی کشور، «علیرضا حاجیونی» مدیرکل بهزیستی استان و جمعی از مدیران ستادی و استانی در سالن اجتماعات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *