شناسه خبر: 34980 منتشر شده در مورخ: 1400/10/20 ساعت: 17:54 گروه: اجتماعی  
دستگاه‌های عابربانک برای معلولان مناسب‌سازی شود

دستگاه‌های عابربانک برای معلولان مناسب‌سازی شود

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور گفت: مناسب دستگاه‌های عابربانک یکی از دغدغه های این ستاد است و باید برای معلولان، نابینایان و سالمندان این مناسب‌سازی انجام گیرد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، ابراهیم کاظمی مومن سرائی افزود: در حال پیگیری هستیم تا ارتفاع دستگاه عابربانک‌ها از سطح زمین کم شود تا استفاده‌کنندگان از ویلچر، کوتاه‌قامتان و سالمندانی که نمی‌توانند از پله بالا بروند، امکان استفاده از این دستگاه‌ها را داشته باشند.

وی با اشاره به گزارش‌های رسیده به دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور در رابطه با مشکلات استفاده از عابربانک‌ها برای معلولان تاکید کرد: این مساله از دغدغه‌های اصلی این دبیرخانه است.

نابینایان نمی‌توانند به تنهایی از عابربانک پول بگیرند

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور اظهار داشت: یکی دیگر از مشکلات دستگاه‌های عابربانک، گویا نبودن آن است و نابینایان نمی‌توانند به تنهایی از این دستگاه‌ها پول دریافت کنند.

مومن سرائی افزود: نابینایان برای کار کردن با دستگاه‌های عابربانک یا باید همراه داشته باشند یا اینکه کارت خود را به فرد دیگری بدهند و بارها مشاهده شده که نابینایان در استفاده از دستگاه‌های عابربانک دچار سرقت شده‌اند.

طبق آمار جامعه جهانی، معلولان ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند که در ایران این آمار ۱۰ درصد محاسبه می‌شود که سه درصد از آنها معلولیت شدید و خیلی شدید دارند.

براین اساس جمعیت معلولان ایران بین هشت میلیون نفر برآورد می‌شود. اکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی هستند.

حدود ۲۰۰ هزار نفر از افراد دارای نابینایی و کم‌بینایی تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که ۱۳ درصد کل افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی را تشکیل می‌دهد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *