شناسه خبر: 34928 منتشر شده در مورخ: 1400/9/30 ساعت: 14:00 گروه: اجتماعی  
بهره‌مندی معلولان شاغل از امتیاز بازنشسـتگی پیش از موعـد

بهره‌مندی معلولان شاغل از امتیاز بازنشسـتگی پیش از موعـد

مدیر کل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور گفت: افراد دارای معلولیت شاغل در بخش‌های خصوصی و غیردولتی می‌توانند از امتیاز بازنشستگی پیش از موعد بهره‌مند شوند.

به گزارش ایران سپید از سازمان بهزیستی کشور، محمدرضا شهبازی افزود: بر اساس اعلام معـاون بیمه‌ سازمان تأمین اجتماعی، با اجرای آیین نامه قانون اصلاح قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان آور مصوب ۱۳۸۳ (مصوب ۱۳۸۵/۲/۱۰ ) تمام معلولین عادی و  معلولینی که بر اثر حوادث ناشـی از کار مشـمول قانون تامین اجتماعی که در بخش غیر دولتی یا موسسات مشمول قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیر دولتی (مصوب ۱۳۷۳ و اصلاحات بعدی آن) یا دستگاه های دارای مقررات استخدامی خاص شاغل باشند، می توانند از مزایای مندرج در قانون مذکور بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: افراد دارای معلولیت می توانند برای بهره مندی از بازنشسـتگی پیش از موعد به سازمان های تامین اجتماعی در سراسر کشور مراجعه کنند.

طبق آمار جامعه جهانی، معلولان ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند که در ایران این آمار ۱۰ درصد محاسبه می‌شود که سه درصد از آنها معلولیت شدید و خیلی شدید دارند. براین اساس جمعیت معلولان ایران حدود هشت میلیون نفر برآورد می‌شود. در حال حاضر نیز یک میلیون و ۶۰۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی هستند.

 
 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *