شناسه خبر: 34904 منتشر شده در مورخ: 1400/9/22 ساعت: 10:49 گروه: اجتماعی  
۷۰ هزار دانش آموز استثنایی در مدارس عادی تحصیل می‌کنند

۷۰ هزار دانش آموز استثنایی در مدارس عادی تحصیل می‌کنند

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت:هم اکنون حدود ۷۰ هزار دانش آموز استثنایی‌ در ۲۱ هزار مدرسه عادی مشغول به تحصیل هستند که ۲۴ هزار معلم تدریس آنها را بر عهده دارند.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، سیدجواد حسینی در نشست شورای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی اظهار داشت: طرح تلفیقی فراگیر در آموزش و پرورش استثنایی گامی برای حرکت به سمت فراگیرسازی است که این برنامه از زمان اجرا تاکنون ۸۰ برابر رشد داشته است.

وی افزود: ۱۲ مرکز جامع تشخیصی و خدمات توانبخشی و مشاوره در سال گذشته در کشور به بهره برداری رسید که نخستین آن پارسال در خراسان شمالی افتتاح شد.

وی گفت: همچنین در این بازه زمانی نخستین مرکز پیش دبستانی نوآموزان کم توان ذهنی و مدرنترین سالن ورزشی ویژه دانش آموزان استثنایی نیز در این استان  به بهره برداری رسید.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: ۱۰۰‌ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان خراسان شمالی در برنامه سنجش شرکت کرده اند و این استان رتبه اول در سنجش نوآموزان پیش دبستانی را نیز دارد.

حسینی گفت: اعتبارات خاص آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سال گذشته به ۶ میلیارد تومان در سال جاری افزایش خواهد یافت.
وی افزود: هوشمندسازی ۲۰ کلاس درس آموزش و پرورش استثنایی، پرداخت ۶۰ درصد هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی، پیگیری تخصیص اعتبارات ۱۰۰‌ درصدی  هفت مدرسه استثنایی در حال ساخت و پیگیری ساخت هشت سالن ورزشی ۲۰۰ مترمربع درون مدرسه ای با کمک خیرین از جمله تعهدات سال جاری آموزش و پرورش استثنایی ‌به استان خراسان شمالی است.
وی در ادامه با بیان اینکه دانش آموزان استثنایی خراسان شمالی ۷۳۲ قلم تجهیزات توان بخشی، ورزشی و آموزشی نیاز دارند گفت: تامین این تجهیزات نزدیک به ۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تمامی آن از سوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی تامین خواهد شد.

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: همچنین در سال جاری ۲ مرکز مشاوره و راهنمایی خانواده دانش آموزان با نیازهای ویژه و ۲ مرکز مشکلات ویژه یادگیری در استان خراسان شمالی راه اندازی خواهدشد.

حسینی اظهار داشت: هم اکنون ۷۰۰ نیروی توان بخش، خدمات توان بخشی درون مدرسه ای به دانش آموزان استثنایی ارائه می کنند و در سال جاری ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیز برای خدمات توان بخشی برون مدرسه ای در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین در قالب طرح خدمات حمایتی و در ۱۹ قلم، کمک هزینه خدمات درمانی با ارزش بیش از ۲۰ میلیارد تومان به دانش آموزان استثنایی پرداخت می شود.

افزایش ۲.۵ متر مربعی فضای آموزشی مناطق محروم

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی  با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی ۱۱ متر مربع است گفت: در ۲ سال گذشته با کمک نیکوکاران و نوسازی مدارس ۲.۵ متر مربع به فضای آموزشی مناطق محروم و ۱.۵ متر مربع به کل کشور اضافه شده است.

حسینی اظهار داشت: از ۱۲ آذر تاکنون در مجموع ۵۴ پروژه در سطح کشور کلنگ زنی و یا افتتاح شده است که از این تعداد ۴۰ طرح افتتاح و ۱۴ مورد نیز کلنگ زنی شده است.

وی افزود: نیکوکاران در این طرح بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان کمک کردند.
 

اهدای ۳۶۱ هزار تبلت به دانش آموزان نیازمند

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه نیکوکاران ۳۶۱ هزار تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان محروم اهدا کردند گفت: نیکوکاران سال گذشته هزار و ۷۰۰ تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان محروم استان خراسان شمالی نیز اهدا کردند  و در سال جاری ۱۱ میلیارد تومان اعتبار برای تامین این تجهیزات به استان خراسان شمالی اختصاص خواهد یافت.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *