شناسه خبر: 34894 منتشر شده در مورخ: 1400/9/21 ساعت: 10:07 گروه: اجتماعی  
«دست ما را نگیرید؛ راه‌مان را هموار کنید»
خواسته جامعه معلولین استان؛

«دست ما را نگیرید؛ راه‌مان را هموار کنید»

سیستان و بلوچستان در دیدار نماینده ولی فقیه در استان، با محمد نخعی قاینی نماینده جامعه معلولین بر رفع مشکلات این قشر از جامعه از سوی مسئولین تاکید ویژه شد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا، محمد نخعی قاینی نماینده جامعه معلولین استان در این دیدار با بیان این که تعداد شصت هزار معلول ثبت شده در استان وجود دارد، اظهار کرد: شعار جامعه معلولین این است که «دست ما را نگیرید؛ راه‌مان را هموار کنید».

وی در ادامه افزود: علی رغم وجود قوانین مناسب در نظام جمهوری اسلامی ایران برای معلولین، اما این قوانین به درستی اجرا نشده و حقوق اولیه این جامعه مورد غفلت قرار گرفته است.

نماینده جامعه معلولین استان خاطرنشان کرد: عدم تناسب ساختمان‌های آموزشی برای رفت و آمد معلولان؛ عدم حمایت از کسب و کار جامعه معلولین؛ مشکل این افراد در تهیه تجهیزات پزشکی به خاطر هزینه بالای آنها؛ نبود سالن‌های ورزشی مناسب معلولین و عدم حمایت بیمه ای از فرزندان سوم به بعد معلولین در بهزیستی، جزء مهم‌ترین مشکلات جامعه معلولین استان است.

همچنین در این دیدار نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان نیز گفت: فرهنگ‌سازی و بیان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جامعه معلولین مهم است است و باید در این راستا از از تریبون‌های نماز جمعه و رسانه‌ها استفاده شود.

آیت‌الله مصطفی محامی ضمن ابراز خیرمقدم و آرزوی موفقیت، انسانیت و تقوا را ملاک ارزش‌گذاری و کرامت انسان عنوان کرد و اظهار کرد: همه مسائل عالم بر اساس مشیت الهی است و اراده خداوند بر اساس حکمت و مصلحت تعلق می گیرد لذا وقوع یک اتفاق بر اساس سلسله علل و یک سازوکار حکیمانه است.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: خداوند حکیم و رحیم معلولیت کسی را چه در دنیا و چه در آخرت بدون جبران نمی‌گذارد و میزان انتظار و ارزش‌گذاری در نظام خلقت بر اساس توان انسان‌ها است.

آیت‌الله محامی صبر و رضایت به قضای الهی را یک کمال دانست و با بیان این که خداوند به صابران اجر بی‌حساب می‌دهد، گفت: فرهنگ‌سازی و توجیه جامعه در مناسب سازی بناها و اجرای سایر قوانین مربوط به معلولان در کنار تهیه فهرستی از ساختمان‌های مهم و قابل دسترس و برنامه‌ریزی گام به گام برای مناسب‌سازی آنها باید صورت پذیرد.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان ادامه داد: فرهنگ‌سازی و بیان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جامعه معلولین مهم است است و باید در این راستا از از تریبون‌های نماز جمعه و رسانه‌ها استفاده شود.

وی در پایان بر ضرورت توجه ویژه مسئولان و عمل به وظایف در این حوزه، تاکید کرد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *