شناسه خبر: 34870 منتشر شده در مورخ: 1400/9/15 ساعت: 11:43 گروه: ورزشی  
نگاهی به نتایج روز چهارم و پنجم مسابقات پارا آسیایی جوانان

نگاهی به نتایج روز چهارم و پنجم مسابقات پارا آسیایی جوانان

در ادامه مسابقات پارآسیایی جوانان در بحرین و در روز چهارم این مسابقات، ملی پوشان دو و میدانی نابینا و کم بینای کشورمان چند مدال رنگارنگ دیگر به ارمغان آوردند.

به گزارش ایران سپید محمد حسین عبدالهی در 100 متر کلاس ب 2 به مدال طلا دست یافت. نازنین قریشی در 100 متر کلاس ب 2 نشان نقره گرفت. مهرداد نجفی در 100 متر کلاس ب 1 و ابوالفضل شریفی در 100 متر کلاس ب3 به مدال برنز دست یافتند. محمد هادی در ماده ۴۰۰ متر کلاس ب۲ صاحب گردن آویز نقره شد. زهرا سادات پور اسماعیل در ماده ۱۵۰۰ متر  کلاس ب۲ مدال نقره گرفت و علی بالش زاده در ماده ۴۰۰ متر کلاس ب۳ به نشان برنز رسید.

در ادامه روز چهارم مسابقات پارآسیایی جوانان در  بحرین‌ملی پوشان کشورمان در ماده ۱۰۰ متر کرال پشت رشته شنا مدالهای طلا، نقره و برنز را بر گردن آویختند. در این رقابتها علی حسن زاده به مدال طلا دست یافت، امیر محمد فرخنده زاد نشان نقره را ازآن خود کرد و محمد مهدی ریحانی صاحب گردن آویز برنز شد.

پنجمین روز از بازی های پاراآسیایی جوانان با افتخار آفرینی ملی پوشان جوان کشورمان در رشته های شنا، پاراتکواندو و وزنه برداری همراه بود.

در ۱۰۰ متر پروانه رده سنی نوجوانان ابوالفضل ظریف با زمان ۱:۱۵.۹۵ دقیقه و کسب ۳۱۴ امتیاز به مدال نقره دست یافت.

در ۱۰۰ متر پروانه رده سنی جوانان دانیال محسنیان با زمان ۱:۲۳.۲۹ و امتیاز ۱۱۳ نایب قهرمان شد و به مدال نقره رسید.

در ۲۰۰ متر مختلط رده سنی نوجوانان، علی حسن زاده با زمان ۳:۲۹.۵۳ دقیقه و کسب ۴۰ امتیاز نقره‌ای شد و محمدرضا ریحانی با رکورد ۳:۲۱.۰۵ دقیقه به مدال برنز بسنده کرد.

در ۱۰۰ متر آزاد رده سنی نوجوانان علی مطلبی ۱:۰۶.۰۲ دقیقه و ۶۲۵ امتیاز به مدال نقره دست یافت و ابوالفضل ظریف با ۱:۰۷.۲۷ و کسب ۵۷۴ امتیاز در رده چهارم ایستاد.

در ۱۰۰ متر آزاد رده سنی جوانان، دانیال محسنیان با زمان ۱:۰۵.۹۱ دقیقه و امتیاز ۶۲۹ به مقام قهرمانی و مدال طلا دست یافت.

در ۵۰ متر کرال پشت نوجوانان، علی یساولی با زمان ۱:۲۶.۲۸ دقیقه و امتیاز ۳۶ به مدال برنز رسید.

پارا تکواندو کاران ایران رقابت‌های پاراآسیایی خود را با یک طلا، یک نقره و حضور ۵ نماینده در فینال رقابت‌ها استارت زدند.

تیم پاراتکواندو ایران در رقابت‌های پاراآسیایی ۲۰۲۱ بحرین چهار نماینده در بخش دختران و سه نماینده در بخش پسران داشت.

در پاراتکواندوی دختران و در دور اول رقابت‌ها مریم عبداله‌پور درویی در وزن منفی ۴۷ کیلوگرم در دور اول مقابل حریف تایلندی با نتیجه قاطع ۲۲ بر ۲ به پیروزی رسید و ضمن قطعی کردن مدال نقره خود، راهی فینال شد. در این وزن ۴ پاراتکواندوکار از کشورهای تایلند(دو نماینده)، کره و ایران حضور داشتند.

در بخش پسران و در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم، مهدی دانائیان از ایران تنها نماینده حاضر در مسابقات بود و به دلیل عدم حضور نماینده دیگری در این وزن، دانائیان بدون انجام مبارزه صاحب مدال طلا شد.

مهدی داتلی‌بیگی و حسین میرزایی دیگر نمایندگان کشورمان در اوزان منهای ۵۸ و منهای ۷۰ کیلوگرم بودند. داتلی‌بیگی در وزن منهای ۵۸کیلوگرم در مبارزه اول خود با نتیجه ۳۲ بر ۲۸ حریف تایلندی را شکست داد و ضمن قطعی کردن مدال نقره، فینالیست شد. در این وزن نمایندگانی از کشورهای تایلند، ازبکستان، نپال و هند حضور داشتند.

در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم اما حسین میرزایی در دور اول مقابل پارا تکواندوکار ازبکستان با نتیجه ۲۶ بر ۱۲ شکست خورد و علی‌رغم این شکست صاحب مدال برنز شد.

اولین روز از رقابت های وزنه برداری نیز برای تیم ایران همراه با کسب یک مدال نقره بود.

مهدی آقابابایی در رقابت های دسته ۴۹ کیلوگرم توانست به عنوان نایب قهرمانی و نشان نقره دست یابد.

در روز پنجم مسابقات دو و میدانی نتایج زیر بدست آمد:

امیر عباس کارگران   ماده پرتاب دیسک کلاس F۳۴  نشان طلا

محمد ابراهیم پورطلایی ماده پرتاب دیسک کلاس F۳۴ نشان نقره

آرمین صالحی   ماده پرتاب دیسک کلاس F۳۴  نشان برنز

مبینا ساوه   ماده پرتاب نیزه  کلاس F۴۶ نشان طلا

بیتا طیبان   ماده پرتاب نیزه   کلاس F۴۶ نشان برنز.

رقابت های گلبال در بخش دختران و پسران در روز پنجم نیز دنبال شد و تیم دختران ۱۰ بر ۵ مقابل تیم تایلند مغلوب شد. در بخش پسران نیز ایران موفق شد با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر تیم اردن را شکست دهد. تیم ایران در روز چهارم مسابقات نیز با نتیجه 13 بر 3 کره جنوبی را شکست داد.

تیم پاراتکواندوی ایران که با ۷ نماینده در رقابت‌های پاراآسیایی بحرین شرکت کرده بود با کسب ۳ مدال طلا، ۳ مدال نقره و یک مدال برنز به کار خود پایان داد.

در فینال این رقابت‌ها که در کلاس k۴۴ برگزار شد، سحر قنبری کمیشانی در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم موفق شد حریف نپالی خود را با نتیجه قاطع ۱۸ بر صفر شکست داده و دومین طلای پاراتکواندوی ایران را مال خود کند.

رزا ابراهیمی نماینده وزن منهای ۵۷ کیلوگرم کشورمان نیز نمیانده نپال را با نتیجه ۶ بر صفر از پیش رو برداشت و نقره‌ای شد.

در وزن منهای ۶۵ کیلوگرم رمینا چمسورکی مقابل حریف تایلندی به تساوی ۶ بر ۶ رسید اما در راند طلایی به دلیل بالاتر بودن پاور حریف(تعداد ضربات زده شده) امتیاز به پاراتکواندوکار تایلندی داده شد تا چمسورکی نقره‌ای شود.

مریم عبداله‌پور درویی که در دور اول رقابت‌های وزن ۴۷- کیلوگرم موفق به پیروزی مقابل حریف تایلندی (۲۲ بر ۲) شده بود، در فینال نیز مقابل نماینده دیگر کشور تایلند که مدال برنز پارالمپیک را در کارنامه داشت و صاحب رنکینگ ۴ جهان نیز هست، با نتیجه ۲۹ بر ۱۲ به پیروزی رسید و سومین مدال زرین مسابقات را در ویترین افتخارات پاراتکواندوی ایران جای داد.

مهدی داتلی‌بیگی آخرین نماینده پاراتکواندوی ایران بعد از پیروزی دور اول مقابل پاراتکواندوکار تایلندی، در فینال مبارزه زیبایی مقابل حریف ازبک داشت و در پایان وقت قانونی بازی به تساوی ۲۰-۲۰ رسید اما در راند طلایی نتیجه را به حریف واگذار کرد و صاحب مدال نقره شد.

پیش از این نیز مهدی دانائیان در وزن منهای ۸۰ و حسین میرزایی در وزن در وزن منهای ۷۰ کیلوگر به ترتیب صاحب مدال طلا و برنز شده بودند. به این ترتیب پرونده پاراتکواندوی ایران با ۳ طلا (دو طلا در بخش بانوان و یک طلا در بخش مردان)، ۳ نقره ( دو نقره در بخش دختران و یک نقره در بخش پسران) و یک برنز (در بخش پسران) بسته شد.

در عصر روز پنجم مسابقات پاراآسیایی، دومین نشان وزنه برداری برای کاروان ایران نیز به نام رضا حسینوند ثبت شد.

وی توانست در رقابت های دسته ۵۹ کیلوگرم به عنوان قهرمانی و نشان طلا دست یابد و اولین طلایی کاروان ایران در این رشته باشد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *