شناسه خبر: 34865 منتشر شده در مورخ: 1400/9/15 ساعت: 11:19 گروه: اجتماعی  
فنی و حرفه‌ای از ارائه آموزش رایگان به معلولان خودداری می‌ کند
مدیر کل بهزیستی گیلان:

فنی و حرفه‌ای از ارائه آموزش رایگان به معلولان خودداری می‌ کند

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به خودداری فنی و حرفه ای از ارائه آموزش های رایگان به معلولان، گفت: علت این امر واگذاری کارگاه ها به بخش خصوصی است.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر، حسین نحوی نژاد با بیان اینکه بسیاری از مشکلات جامعه معلولان با اجرایی شدن قانون حمایت از این قشر رفع می‌شود، اظهار کرد: در ماده ۲۷ این قانون آمده است که سرپرست خانوار باید حداقل حقوق را بگیرد و یا حق پرستاری به خانواده‌های دارای معلولان شدید تعلق گیرد.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه نظام بیمه‌ای باید به نیاز معلولان پاسخ دهد، تصریح کرد: کمک به معلولان از طریق بودجه جاری میسر نیست و بسیاری از خدمات توانبخشی از شمول بیمه خارج و بودجه‌های فعلی جوابگو نیست و راهکار نیز اجرایی شدن قانون حمایت از معلولان است.

وی با اشاره به اینکه اگر در سال آینده حتی به صورت آزمایشی برخی خدمات توانبخشی در بیمه گنجانده شود، بسیاری از اعتبارت بهزیستی و کمیته امداد به سمت تولید سوق داده می‌شود، افزود: اکثر نمایندگان گیلان بر اجرایی شدن طرح حمایت از معلولان نظر مثبت دارند.

نحوی نژاد ادامه داد: یکی از مشکلات در خصوص اشتغال افراد معلول این است که سازمان فنی و حرفه‌ای برخلاف قانون از ارائه آموزش رایگان به این قشر خودداری می‌کند و ادعا می‌کنند.

مدیر کل بهزیستی گیلان ادامه داد: علت آن واگذاری کارگاه‌ها به بخش خصوصی است در حالی که آموزش رکن اصلی در مهارت آموزی و در نتیجه اشتغال افراد دارد.

وی با بیان اینکه متوسط مناسب سازی در معابر و اماکن عمومی گیلان ۳۰ درصد است، بیان کرد: آمار آسانسورها و سرویس بهداشتی نیز ۳۵ درصد است در حالی که اگر شهرداری‌ها به وظایف خود در این خصوص عمل کنند ۷۰ درصد از مشکلات عبور و مرور معلولان حل می‌شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به کاهش تولدهای همراه با معلولیت ژنتیکی، گفت: با توجه به سطح آگاهی مردم این آمار در ۱۰ سال آینده به حداقل می‌رسد و می‌توان با رعایت مواردی مانند تغذیه سالم فرزندان سالم بیشتری را به جامعه تحویل داد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *