شناسه خبر: 34840 منتشر شده در مورخ: 1400/9/11 ساعت: 20:07 گروه: اجتماعی  
۲۳۰ هزار نفر پشت نوبت دریافت خدمات هستند

۲۳۰ هزار نفر پشت نوبت دریافت خدمات هستند

رئیس سازمان بهزیستی کشور از نظارت بر عملکرد استان‌ها خبر داد و گفت: مراکز مثبت زندگی به عنوان پنجره واحد بهزیستی بروز و ظهور کرده است لذا نباید ارائه خدمت مشمول زمان شود؛ چراکه در حال حاضر ۲۳۰ هزار نفر پشت نوبت دریافت خدمات هستند.

به گزارش ایران سپید از سازمان بهزیستی، همزمان با چهارمین روز گرامیداشت هفته افراد دارای معلولیت «حجت‌الله عبدالملکی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و «علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور با جمعی از نخبگان و صاحب‌نظران دارای معلولیت دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار جمعی از نخبگان و صاحب‌نظران دارای معلولیت درخصوص چالش‌ها و مشکلات پیشرو همچون نادیده گرفتن قشر دارای معلولیت شنوایی در تدوین و تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، اجرای سهم ۳ درصد استخدام معلولان شنوایی در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی، ثبت زبان اشاره ایرانی، اجرای کامل قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، نظارت بر عملکرد دستگاه‌های متولی مناسب‌سازی، رونق کسب و کارهای زنان هنرمند دارای معلولیت و ... را صحبت کردند.

«علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه مهارت در کنار تخصص را عاملی موثر برای راهبری ارتقاء سطح موجود عنوان کرد و گفت: دغدغه‌های مطرح‌شده باید به صورت ملی و بومی پیگیری شود. موضوع ازدواج یکی از موضوعات مهمی است که در سبک و سیاق یک ازدواج آسمانی و آسان باید زیرمجموعه‌ها را رهنمون کنید و ما نیز کمک خواهیم کرد. ورزش معلولان موضوعی پراهمیت است افرادی که دچار مشکلات جسمانی هستند باید ورزش متناسب با نوع و شدت معلولیت را انتخاب کنند و لذا باید در این حیطه سرمایه‌گذاری صورت پذیرد.

 رئیس سازمان بهزیستی کشور معافیت‌های مالیاتی، سربازی و کفالت را از دغدغه جامعه افراد دارای معلولیت عنوان کرد و گفت: حوزه حقوقی با جامعه معلولان هم‌اندیشی داشته باشند و بازنگری صورت گیرد تا راهگشا باشد.

وی مناسب‌سازی را موضوع پرچالش برشمرد و گفت: مووعات بدون هیچ ملاحظه‌ای در دست پیگیری است؛ چراکه شرط حضور همه مردم در یک شهر تامین حداقل‌های اولیه شهری است ا بتوانند حضور و مشارکت اجتماعی داشته باشند.

قادری اشتغال، مسکن و معیشت را از موضوعات مهم عنوان کرد و گفت: تامین مسکن از اقدامات خوب و ماندگار سازمان بهزیستی کشور است در حالی که بهزیستی تنها متولی ساخت مسکن نیست.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بر حضور مسئولان شبکه‌های مردم‌نهاد فعال در کمیته پیگیری قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت تاکید کرد و گفت: براساس بودجه باید اولویت‌سنجی برای رفع کاستی‌ها و تحول‌آفرینی کنیم.

وی از بازبینی مجدد پلتفرم مثبت زندگی و نظارت بر عملکرد استان‌ها خبر داد و در پایان یادآور شد: مثبت زندگی به عنوان پنجره واحد بهزیستی بروز و ظهور کرده است لذا نباید ارائه خدمت مشمول زمان شود؛ چراکه در حال حاضر ۲۳۰ هزار نفر پشت نوبت دریافت خدمات هستند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *