شناسه خبر: 34827 منتشر شده در مورخ: 1400/9/10 ساعت: 09:47 گروه: اجتماعی  
۲۰ درصد معابر عمومی پاکدشت برای معلولان مناسب‌سازی شد

۲۰ درصد معابر عمومی پاکدشت برای معلولان مناسب‌سازی شد

فرماندار پاکدشت از مناسب‌سازی ۲۰ درصدی معابر پاکدشت و فعالیت ۱۱ مراکز توان‌بخشی شامل ۳ مرکز شبانه‌روزی معلولان و ۸ مرکز روزانه جهت ارائه خدمات به ۵۸۰ معلول در پاکدشت خبر داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از تسنیم، مهدی یوسفی جمارانی عصر امروز همزمان با آغاز هفته بهزیستی در دیدار با معلولان جسمی، حرکتی و ضایع نخاعی با تأکید بر اهمیت رسیدگی به وضعیت معلولان اظهار داشت: در شهرستان پاکدشت 7100 نفر تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که نیازمند رسیدگی و حمایت در زمینه‌های رفاهی و اجتماعی هستند.

وی افزود: پیگیر حق معلولان در سهمیه‌های مختلف شهری هستیم که در این راستا 2290 نفر از جامعه هدف بهزیستی حقوق مستمری دریافت می‌کنند که البته از این تعداد 1346 نفر معلول هستند.

فرماندار پاکدشت با اشاره به خدمات غیرمستمر بهزیستی گفت: خدمات غیرمستمر به دیگر توان یابان تحت پوشش نیز همپای دیگر خدمات در حال ارائه است؛ فعالیت 11 مراکز توان‌بخشی شامل 3 مرکز شبانه‌روزی معلولان و 8 مرکز روزانه جهت ارائه خدمات به 580 معلول از دیگر عملکردهای بهزیستی پاکدشت است.

جمارانی در ادامه به صدور کارت معلولیت برای معلولان شهرستان اشاره کرد و افزود: پرداخت هزینه دانشجویی و تحصیلی به دانشجویان و محصلان معلول به 278 نفر، صدور کارت معلولیت برای 400 نفر از دیگر برنامه‌های ارائه شده در بهزیستی پاکدشت بوده که به یاری خدا باید این حمایت‌ها افزایش یابد.

وی تصریح کرد: با توجه به اندک بودن مناسب‌سازی شهرستان برای بهره‌مندی جانبازان و معلولان و امتیاز 20 درصدی که ادارات به خود اختصاص دادند، همکاری بیش از پیش مسئولان ادارات به‌ویژه شهرداری برای ایجاد مکان‌ها، معابر و دیگر امکانات شهری ویژه جانبازان معظم و معلولان مورد نیاز است.

 

فرماندار پاکدشت در پایان با اشاره به رعایت اصل مناسب‌سازی و آغاز آن از منازل معلولان خاطرنشان کرد: مناسب‌سازی مسکن معلولان به تعداد 20 منزل از دیگر خدماتی است که تاکنون انجام شده البته در کنار این مناسب‌سازی تحویل وسایل توان‌بخشی چون سمعک، ویلچر، واکر، عصا و لوازم بهداشتی به 1150 معلول و پرداخت کمک هزینه معاش و درمان برای 30 نفر از دیگر خدمات ارائه شده به معلولان شهرستان بود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *