شناسه خبر: 34823 منتشر شده در مورخ: 1400/9/9 ساعت: 18:41 گروه: فرهنگی  
رونمایی از سه کتاب در کتابخانه ی مرکزی تبریز
به مناسبت روز جهانی معلولان برگزار می‌شود

رونمایی از سه کتاب در کتابخانه ی مرکزی تبریز

بخش نابینایان کتابخانه ی تبریز، به مناسبت فرا رسیدن سوم دسامبر (12 آذر)، روز جهانی معلولان، اقدام به برگزاری یک برنامه ی فرهنگی می کند.

به گزارش ایران سپید روح الله ساعی، مدیر بخش نابینایان کتابخانه ی مرکزی تبریز در این باره به ایران سپید می‌گوید: «به منظور پاسداشت روز جهانی معلولان و تأثیر این روز در زندگی افراد دارای معلولیت، بخش نابینایان کتابخانه ی مرکزی تبریز به مناسبت این روز، اقدام به برگزاری یک نشست فرهنگی با عنوان رونمایی از سه کتاب نموده است. این برنامه در تاریخ پنج‌شنبه یازده آذر در تالار نخجوانی کتابخانه ی مرکزی تبریز با حضور مسئولان بلند‌پایه ی استانی و شهری برگزار خواهد شد. علاوه بر حضور مسئولان، تعداد محدودی از معلولان فرهیخته هم در این برنامه حضور خواهند داشت. قطعاً دلیل این محدودیت، در نظر گرفتن شرایط خاصیست که ویروس کرونا ایجاد کرده.»

دبیر کار‌گروه نابینایان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ادامه به کتاب‌هایی که قرار است در این ویژه‌برنامه رونمایی شوند، اشاره کرده اظهار می‌دارد: «سه عنوان کتابی که در این برنامه رونمایی می‌شوند، عبارتند از: کتاب دختر آفتاب، نوشته ی آنیتا سرتیبی، یکی از نابینایان جوان و موفق که این کتاب از سوی انتشارات متخصصان تهران منتشر شده است. ضمن این‌که دو نفر از منتقدان استان این کتاب را مورد نقد و بررسی قرار خواهند داد. دو کتاب دیگر که نویسنده‌هایشان افراد بینا هستند، مربوط به جشنواره ی رضویند. کتاب زندگی امام رضا (ع) نوشته ی محمد مهاجرانی که از سوی انتشارات کتابک روانه ی بازار شده و کتاب ضامن آهو نوشته ی غلام‌رضا حیدری که از سوی انتشارات به‌نشر منتشر شده است. این دو کتاب در چاپخانه ی کتابخانه ی مرکزی تبریز به بریل برگردانده شده و به صورت انبوه در اختیار کتابخانه‌های مختلف که به نابینایان خدمات‌رسانی می‌کنند، قرار گرفته اند.»

گفتنیست بخش نابینایان کتابخانه ی مرکزی تبریز یکی از بزرگترین مراکزیست که در حوزه ی ارائه ی کتاب‌های گویا و بریل به نابینایان خدمات‌رسانی می‌کند. در این کتابخانه، ۱۴ هزار عنوان کتاب صوتی و ۲ هزار و ۲۰۰ نسخه کتاب بریل موجود است که نابینایان می‌توانند از این کتاب‌ها بهره‌مند شوند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *