شناسه خبر: 34780 منتشر شده در مورخ: 1400/9/1 ساعت: 12:31 گروه: اجتماعی  
توزیع بیش از هزار تبلت بین دانش‌آموزان کم‌برخوردار؛ به‌زودی

توزیع بیش از هزار تبلت بین دانش‌آموزان کم‌برخوردار؛ به‌زودی

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد به‌زودی بیش از هزار تبلت نیز از طریق موسسه گیتی‌نژاد بین دانش‌آموزان کم‌برخوردار استان‌ها توزیع خواهد شد.

به گزارش ایران سپید به نقل از پانا، سید جواد حسینی با بیان اینکه تاکنون ۱۳۸ هزار و ۷۴۶ نوآموز پیش دبستانی در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی نوبت گیری شده اند، گفت:در سنجش نوآموزان پیش‌دبستانی به دلیل مشکلات سامانه سیدا هنوز از هدف‌گذاری سنجش ۶۰۰ هزار نوآموز عقب هستیم و تاکنون ۲۵.۵ درصد نوآموزان نوبت گیری شده اند.

وی با بیان اینکه نوبت گیری سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت گفت: استان‌های سمنان، ایلام، هرمزگان، همدان،کردستان، لرستان و قم بالای ۵۰ درصد نوبت‌گیری نوآموزان پیش‌دبستانی در برنامه سنجش را انجام داده اند.

حسینی تصریح کرد: مدیران کل آموزش و پرورش استان ها در یک هفته باقیمانده تمام ظرفیت های استانی را برای ترغیب والدین و مدیران پیش دبستانی جهت تبت نام در برنامه سنجش به کار گیرند.

معاون وزیر بر تشکیل شورای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش‌وپرورش استثنایی در استان‌ها و مناطق تاکید کرد و گفت: تاکنون این شورا در سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر و همچنین شورای منطقه ای در شهرستان کاشمر تشکیل شده است و بقیه استان‌ها نیز تا پایان آذر باید شوراهای استانی و منطقه‌ای را تشکیل دهند.

وی افزود: شورای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش‌وپرورش استثنایی در استان‌ها، نقش شورای آموزش‌وپرورش استثنایی را در استان‌ها ایفا خواهد کرد و این شورا حلقه مفقوده آموزش‌وپرورش استثنایی در مناطق ۷۶۰ گانه آموزش‌وپرورش را احیا خواهد کرد.

جانشین وزیر در طرح هدایت با بیان اینکه بخشی از اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی خرید تجهیزات هوشمند آموزشی از طریق سازمان نوسازی به استان ها تخصیص یافته است گفت: مدیران کل استان ها باید پیگیر اعتبار استان خود از طریق نوسازی مدارس و سهم استان ها در تامین این تجهیزات باشند.

وی افزود: به زودی بیش از هزار تبلت نیز از طریق موسسه گیتی نژاد بین دانش آموزان کم برخوردار استان ها توزیع خواهد شد. اعتبارات سنوات ارفاقی صندوق بازنشستگی کشوری پرسنل آموزش و پرورش استثنایی به استان ها ابلاغ شده است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *