شناسه خبر: 34767 منتشر شده در مورخ: 1400/8/29 ساعت: 13:49 گروه: اجتماعی  
تخصیص زمین برای مسکن خانوارهای دارای ۲ معلول

تخصیص زمین برای مسکن خانوارهای دارای ۲ معلول

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد اعتبارات کشور در مرکز و ۱۰ درصد آن در استان‌ها قرار دارد، گفت: زمین برای مسکن خانوارهای دارای ۲ معلول اختصاص می‌یابد.

به گزارش ایران سپید به نقل از تسنیم، «علی نیکزاد» در پایان سفر خود به استان یزد که به منظور بازدید از تفت و میبد در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: سری قبل سفر به استان یزد صرفا برای بازدید از حوزه اردکان بوده، این سری در خدمت مردم تفت و میبد بودیم و در سفر آینده به شهرستان‌های حوزه انتخابیه صباغیان و مردم شش شهرستان استان یزد خواهیم بود و در سفر دیگر نیز به مسائل حوزه شهر یزد و اشکذر از شهرستان‌های حوزه انتخابیه جوکار خواهیم بود.

وی گفت: ما نیامده‌ایم در کار استان یا دستگاه‌های اجرایی دخالت کنیم بلکه ضمن حفظ استقلال قوا بازدید میدانی داریم اما با توجه به اینکه ۹۰ درصد اعتبارات کشور در مرکز و ۱۰ درصد آن در استان‌ها قرار دارد بنابراین ۹۰ درصد بین سازمان‌ها و وزارتخانه است که برای رفع مشکلات در حوزه انتخابیه استفاده می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با همکاری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مقرر شد مجوزهای لازم به منظور تأمین بخشی از نیاز آبی میان مدت برای طرح آبرسانی به ۲۶۶ روستای شهرستان تفت انجام شود.

وی افزود: همچنین دو باب مخزن پنج هزار مترمکعبی در شهرهای تفت و میبد به منظور افزایش زمان تاب‌آوری تاسیسات آبرسانی شهرها جهت زمان‌های قطع آب انتقالی انجام شود و عملیات عمرانی آن حداکثر تا دهه فجر به پایان می‌رسد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه‌های بهداشت و درمانِ این حوزه انتخابیه مورد نیاز بود که مبلغ ۷۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان قرار می‌گیرد و مابقی توسط استانداری و خیرین تأمین می‌شود.

نیکزاد ادامه داد در حوزه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت تکمیل و تحویل مجموعه طرح اقدام ملی مسکن شهرستان تفت، احداث سه بلوک حداکثر تا ۳۰ دی ۱۴۰۰، سه بلوک دیگر حداکثر تا ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ و دو بلوک را حداکثر تا ۳۰ تیر ۱۴۰۱ به اتمام رساند.

وی بیان کرد: ۹.۱۲ هکتار از اراضی بیده میبد که متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، پس از الحاق به محدوده قانونی، جهت تأمین زمین‌های مورد نیاز قانون جهش تولید مسکن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نیکزاد ادامه داد: همچنین ۱.۲۰ هکتار اراضی سعیدآباد که متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، نیز به روستای سعیدآباد میبد الحاق می‌شود تا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نسبت به ساخت و واگذاری عرصه و اعیان به صورت مالکیتی به متقاضیان واجد شرایط اقدام کند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مراجعه رزمندگان، جانبازان و خانواده‌های ایشان در روستای کاظم آباد میبد بابت مشکلات تخصیص زمین برای احداث ۳۰۰۰ قطعه زمین جهت احداث مسکن، مصوب شد، به هر فرد واجد شرایط حداکثر یک قطعه زمین اختصاص داده، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز پروانه صادر کند.

نیکزاد در مورد مصوبات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور تصریح کرد: این سازمان جهت آسفالت جاده شهرک صنعتی تفت، ۳۰۰ تن قیر توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تخصیص داده شد.

وی بیان کرد: اجرای آسفالت راه رکن آباد به کمربندی مزرعه کلانتر به طول یک کیلومتر، آسفالت محور عبوری نیر با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام می‌شود و اجرای آسفالت مسیر منتهی به اردوگاه فرهنگی تربیتی شیرکوه متعلق به سازمان بهزیستی کشور توسط شهرداری نیز انجام شود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی بیان‌کرد: مبلغ ۱۰ میلیارد ریال جهت تعمیر و بازسازی ماشین‌آلات راهداری این حوزه انتخابیه تخصیص داده می‌شود.

وی گفت: سازمان ملی زمین و مسکن نیز جهت تأمین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن خانواده‌های دارای حداقل دو عضو معلول، به هر تعداد از متقاضیان واجد شرایط در استان یزد، سازمان ملی زمین و مسکن زمین را تأمین کرده و برای ساخت در اختیار متقاضیان قرار دهد البته ساخت این مسکن‌ها باید حداکثر تا یک سال پس از تحویل زمین آغاز توسط دستگاه‌های مربوطه انجام شود.

نیکزاد افزود: تأمین زمین مورد نیاز قانون جهش تولید و تامین مسکن در منطقه تفت، به میزان ۱.۴۳ هکتار را پس از الحاق توسط استانداری در اختیار این پروژه‌ها قرار داده می‌شود.

وی گفت: پیرو مراجعه گلخانه‌داران روستای حسینی تفت، مقرر شد به منظور حمایت از تولید و حل مشکلات انان زمین‌های این گلخانه‌ها به قیمت کارشناسی روز با کاربری کشاورزی و بدون ارزش افزوده به صورت ۵۰ درصد نقد و ۵۰ درصد اقساط سه ساله به ذینفعان واجد شرایط واگذار شود.

نیکزاد بیان کرد: به منظور تأمین اراضی مورد نیاز برای قانون جهش تولید مسکن در شهر تفت، ۴۳ هکتار اراضی مجاور بیده میبد الحاق شود و ۱۵ هکتار اراضی مهرآباد، جهت تأمین اراضی مورد نیاز برای قانون جهش تولید مسکن توسط استانداری و در صورت نیاز مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری، به محدوده قانونی میبد الحاق شود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور جهت تکمیل تقاطع غیر همسطح محور مواصلاتی تفت-ابرکوه، مبلغ ۷۰ میلیارد ریال را جهت تامین میلگرد فندانسیون حداکثر تا پایان سال تخصیص دهد.

نیکزاد ادامه داد: جهت تکمیل 15 کیلومتر کنارگذر زارچ و اشکذر تا پل خورشید میبد، افزایش اعتبار در لایحه پیشنهادی بودجه 1401 توسط دولت پیگیری و جهت اجرای میدان روبروی سایت میوه و تره بار قبل از پل الغدیر، شرکت ساخت مبلغ 25 میلیارد ریال قیر در اختیار این پروژه قرار می‌دهد و شرکت ساخت مبلغ 70 میلیارد ریال به کمربندی شرقی میبد تخصیص دهد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت بازآفرینی شهری ایران جهت ساماندهی محور تاریخی طریق الرضا(ع) تفت از باغ خندان تا محله گرمسیر، شرکت بازآفرینی شهری مبلغ چهل میلیارد ریال و حداکثر تا 20 روز، شهرداری مبلغ بیست میلیارد ریال، میراث فرهنگی مبلغ بیست میلیارد ریال، استانداری مبلغ بیست میلیارد ریال تخصیص دهند البته طراحی و اجرا آن با نظارت استانداری بر عهده شهرداری خواهد بود و لازم است برای آن تایید میراث فرهنگی توسط شهرداری اخذ شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جهت احیای بافت تاریخی راسته بازار میبد، مبلغ 50 میلیارد ریال توسط شرکت بازآفرینی شهری و 50 میلیارد ریال توسط شهرداری میبد تخصیص داده شود.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی کشور نیز جهت تکمیل مرکز نگهداری و توانبخشی معلولان ذهنی مرکز محبت میبد، مبلغ 10 میلیارد ریال حداکثر تا 15 روز آینده تخصیص داده می‌دهد علاوه بر این مبلغ سه میلیارد ریال کمک معیشتی به معلولان تفت و میبد تخصیص داده شود.

نیکزاد گفت: سازمان تبلیغات اسلامی اعتبار یک میلیارد و سیصد هزار ریالی را جهت کمک به فعالیت‌های قرآنی، فرهنگی، تبلیغی، امور بانوان و هیئت مذهبی تخصیص می‌دهد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *