شناسه خبر: 34719 منتشر شده در مورخ: 1400/8/19 ساعت: 10:12 گروه: فرهنگی  
خدمات کتابخانه گویای رضوی به نابینایان

خدمات کتابخانه گویای رضوی به نابینایان

مدیر کتابخانه گویای رضوی گفت: با توجه به تعطیل شدن کتابخانه شهید جلیلیان وابسته به مرکز بهزیستی مشهد، ضمن عضویت اعضای این کتابخانه در کتابخانه گویای رضوی و بهره‌مندی رایگان از خدمات آن، این کتابخانه، یک نسخه از کتاب‌های صوتی خود را به کتابخانه گویای رضوی اهدا کرد.

به گزارش ایران سپید به نقل از شبستان، «علی وظیفه‌دان» امروز (۱۸ آبان) در بازدید از کتابخانه گویای رضوی و آشنایی با امکانات و خدمات این کتابخانه و سایر کتابخانه‌های آستان قدس رضوی اظهار کرد: با توجه به تعطیل شدن کتابخانه مرکز شهید جلیلیان وابسته به مرکز بهزیستی مشهد، موافقت شد یک نسخه کپی از فایل‌های صوتی این کتابخانه به کتابخانه گویای رضوی اهدا شود تا مورد استفاده مراجعان قرار گیرد.

مدیر کتابخانه گویای رضوی با اعلام هم‌افزایی میان کتابخانۀ گویای رضوی و بهزیستی مشهد، از امکان بهره‌مندی رایگان از خدمات کتابخانه گویای رضوی، کتابخانه سیار و تلفنی آستان قدس رضوی برای اعضای کتابخانه مرکز شهید جلیلیان خبر داد.

وی همچنین از تعاملات بیشتر این کتابخانه با مرکز بهزیستی سخن گفت و تصریح کرد: در این دیدار زمینۀ معرفی افرادی که به صورت افتخاری با بهزیستی در خواندن جزوات و منابع درسی دانشجویان نابینا همکاری دارند، به کتابخانه گویای رضوی فراهم شد تا در صورت نیاز، اعضای کم‌بینا و نابینای این کتابخانه نیز از این خدمات بهره‌مند شوند.

وظیفه دان با اشاره به سهولت عضویت نابینایان و کم بینایان در کتابخانه گویای رضوی ابراز کرد: این افراد می توانند به صورت غیرحضوری با ارتباط تلفنی و ارائه اطلاعات شناسنامه‌ای و نشانی خود به عضویت کتابخانه گویای رضوی درآمده و از خدمات این کتابخانه به صورت کاملاً رایگان استفاده کنند.

گفتنی است، در این دیدار بر تعامل و خدمت‌رسانی هماهنگ در حوزه ارائه خدمات فرهنگی و کتابخانه‌ای به کم‌بینایان و نابینایان بین کتابداران کتابخانه‌های وابسته به مرکز بهزیستی مشهد و کتابخانه گویای رضوی بیش از پیش تأکید شد.

کتابخانۀ گویای رضوی وابسته به سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در سال 1383 در محل کتابخانه آیت‌الله حاج شیخ مجتبی قزوینی(ره) در مشهد، خیابان طبرسی، چهارراه مجلسی، خیابان مجلسی غربی1 راه‌اندازی شد. متقاضیان برای ارتباط با این کتابخانه می‌توانند با شماره‌های آقایان 05132713070 و بانوان 05132700115 تماس حاصل کنند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *