شناسه خبر: 34670 منتشر شده در مورخ: 1400/8/12 ساعت: 12:29 گروه: اجتماعی  
اولویت واگذاری سهام عدالت با دهک‌های پایین است

اولویت واگذاری سهام عدالت با دهک‌های پایین است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: در مرحله نخست اولویت واگذاری سهام عدالت به جاماندگان دهک‌های پایین جامعه تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و رزمندگان و ایثارگران است.

به گزارش ایران سپید از بهزیستی، «محمدرضا پورابراهیمی» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص سهام عدالت اظهار کرد: یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر نیز در زمان واگذاری سهام عدالت که واجد شرایط بودند، اما نتوانستند به موقع فرم‌های خود را تکمیل و به ثبت برسانند می‌توانند جزو این اولویت قرار گیرند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورتی که ۲۰۰ هزارمیلیارد تومان سهام داشته باشیم، امکان واگذاری سهام عدالت برای جاماندگان اولویت نخست در گروه اول وجود دارد.

پورابراهیمی با بیان اینکه با آغاز بکار دولت سیزدهم در مذاکرات حضوری با رییس جمهوری نامه‌ای در این باره آماده شد، افزود: آیت الله رئیسی این نامه را برای تصمیم نهایی به وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه ارسال کرد تا در این زمینه تصمیم گیری شود، ضمن اینکه ایشان با ساماندهی افراد جامانده از واگذاری سهام عدالت نظر مساعد داشتند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: با واگذاری سهام عدالت به افراد گروه اول، می‌توان در مرحله بعدی به ۸ میلیون نفر و در مرحله سوم به ۱۲ میلیون نفر دیگر سهام عدالت واگذار شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی واگذاری سهام عدالت به افراد جامانده را تصویب کرده، افزود: در صورتی که دولت نیز با این طرح و مصوبه موافقت کند می‌توانیم با واگذاری بنگاه‌ها و شرکت‌های بورسی منابع بیشتری را برای دولت مهیا کنیم.

پورابراهیمی تاکید کرد: امیدواریم با جمع بندی وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه وبودجه و با نگاه مثبت دولت، واگذاری سهام عدالت شبیه واگذاری‌های قبلی، به افراد واجد شرایط جاماندگان در کشور فراهم شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *