شناسه خبر: 34662 منتشر شده در مورخ: 1400/8/11 ساعت: 13:22 گروه: ورزشی  
ایلام پایلوت کشوری طرح رصد استعدادهای هنری معلولان روستایی شد

ایلام پایلوت کشوری طرح رصد استعدادهای هنری معلولان روستایی شد

مدیرکل بهزیستی ایلام از اجرای طرح ایجاد پایگاه های هنر در مناطق روستایی این استان خبر داد و گفت: این طرح به عنوان پایلوت کشوری با هدف رصد استعدادهای هنری افراد دارای معلولیت مناطق روستایی برای نخستین بار در کشور در این استان آغاز شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، زهرا همتی افزود: در اجرای این طرح که در مناطق روستایی ۶ شهرستان استان شامل چرداول، ایوان، دره شهر، آبدانان، مهران و ایلام به اجرا درآمده پایگاه های هنر ویژه افراد دارای معلولیت تاسیس شده است.

وی با ذکر اینکه ۱۰ پایگاه هنر در این روستاها راه اندازی شده  است، ادامه داد: هر یک از این پایگاه ها ۸۰ نفر عضو دارند که در مجموع تاکنون حدود  ۸۰۰ فرد دارای معلولیت به عضویت آنها درآمده است.

مدیر کل بهزیستی ایلام آموزش های ارائه شده در این مراکز را در ۲ بخش نمایش و هنرهای تجسمی عنوان کرد و یادآور شد: دوره ارائه آموزش های نمایش در این مراکز به اتمام رسیده که با استقبال چشمگیری از افراد دارای معلولیت روبرو بوده است.

به گفته همتی ، هیچگونه محدودیت سنی برای عضویت در این پایگاه ها وجود نداشته ولی بیشترین استقبال تاکنون از سوی دختران گروه سنی کودکان و نوجوانان صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: شرکت کنندگان در این طرح علاوه بر اینکه استعدادهای هنری آنها شناسایی می شود برای حضور در رقابت های جشنواره های مختلف نیز آماده خواهند شد.

مدیر کل بهزیستی ایلام بیان کرد: در اجرای این طرح که در قالب طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه ( CBR) است، ابتدا آموزش های هنری به ۳۰ تسهیلگر این طرح ارائه و سپس به افراد دارای معلولیت عضو پایگاه ها منتقل می شود.

همتی ایجاد روحیه نشاط و شناسایی استعداد های هنری افراد دارای معلولیت را از جمله اهداف این طرح عنوان کرد.

بیش از ۱۶ هزار فرد دارای معلولیت از خدمات مختلف بهزیستی استان ایلام برخوردارند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *