شناسه خبر: 34529 منتشر شده در مورخ: 1400/7/20 ساعت: 18:03 گروه: اجتماعی  
تلاش برای تامین عینک رایگان ویژه نابینایان و کم بینایان
معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران مطرح کرد؛

تلاش برای تامین عینک رایگان ویژه نابینایان و کم بینایان

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: از ظرفیت‌های آموزشی برای کسب شغل در راستای تامین عینک اقدام کردیم تا نابینایان (از عینک آفتابی) و کم بینایان از عینک طبی به طور رایگان بهره‌مند شوند.

به گزارش ایران سپید به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید احمد خادم در نشست خبری که به مناسبت روز عصای سفید برگزار شد اظهار کرد: روز ۲۳ مهر و ۱۵ اکتبر را به عنوان روز جهانی نابینایان تبریک می‌گوییم و این روز را با شعار دنیای بهتر برای نابینایان همراه با آموش همگانی، رفع موانع، مشارکت و اجرای قوانین گرامی میداریم.

وی افزود: در سازمان بهزیستی بر اساس تکلیف ذاتی برای آحاد جامعه که به نحوی در نقصان و ناتوانی هستند برنامه‌هایی را ترسیم کردیم تا این افراد زندگی مطلوب تری داشته باشند؛ در اسفند سال ۹۹ تشکل مربوط به سازمان بهزیستی شکل و فرم گرفت و تلاش کردیم از خانواده بهزیستی مشاورانی داشته باشیم که البته در این خصوص از سوی خانواده بهزیستی نیز علاقه مندی وجود دارد.

خادم ادامه داد: در حوزه درمان، مناسب سازی و... ضمن تصمیم سازی مطالبه گری خواهیم داشت تا بتوانیم یک زندگی خرسند را برای نابینایان فراهم کنیم، بهزیستی برای کسب شغل و بهره مندی، کمک‌هایی را دنبال میکند و از ظرفیت‌های آموزشی برای کسب شغل در راستای تامین عینک اقدام کردیم تا نابینایان (از عینک آفتابی) و کم بینایان به طور رایگان از عینک  بهره‌مند شوند.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران تاکید کرد: سازمان با حضور مردم است که میتواند تکالیف خود را با وجاهت بیشتری انجام دهد؛ لازم به ذکر است که موسسات خیریه درمان جراحی را بر عهده گرفته اند که این باعث میشود تا ما از حضور مردم بهره‌مند شویم.

وی همچنین در رابطه با واکسیناسیون معلولین شدید و خیلی شدید بیان کرد: ما از ابتدای سال تاکنون نتوانسته ایم از اعتبارات دولتی برخوردار شویم، اما ۳ میلیارد تومان کمک‌های مردی را دریافت کرده ایم. همچنین چالش‌هایی را با وزارت بهداشت پیش رو داشتیم و طی مکاتبه‌ با شهرستان‌ها خواستیم که افراد در منزل واکسینه شوند.

وی در باره اعتبارات دولتی گفت: در سازمان بهزیستی از ابتدای سال، ۸۵ درصد اعتبار متمرکز شده و بخش کوچک آن برای برنامه‌هایی است که بهزیستی باید انجام دهد، اما نقش مردم پررنگ است و ما مراتب قدرشناسی را از مردم داریم.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *